Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 DIKUR... .. ehh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
irsi
antar i ri
antar i ri
avatar

Male
Postime : 9
Age : 25
Vendodhja Vendodhja : berat
Anėtarėsuar : 05/01/2010

MesazhTitulli: DIKUR... .. ehh    Wed May 23, 2012 7:36 pm

Sa indiferent qė je o zemėr tani
Dikur pėr ty isha perendi, por tani sjam asnjėri
Dikur mė falje tė gjitha, gjithēka qė zotėroje
dhe zemrėn po ta kėrkoja, ti menjėherė ma dhuroje.

Dikur unė isha gjithēka pėr ty
Nė kėtė botė asnjė pėr ty sekzistonte
Vetėm Unė dhe Ti ,, Ne Tė Dy..

Dikur o zemėr thoje, se pa mua gjumi s'tė zinte
malli pėr mua pa gjumė tė linte.
Dikur o shpirtė ne formonim njė zemėr
qė pėr ne ėndėrronte, e mbi iluzione jetėn tonė kėrkonte.
Dikur o shpirtė, loti im ishte dhe i yti
unė isha e para qė vuaja, dhe ti pas meje ishe i dyti.
Dikur o zemėr ndanim ēdo sekond qė kalonte
E gjithė kohėn mė thoje se zemra jotė
vetėm mua mė donte.
Dikur mė premtoje se nė pėrjetėsi do mė doje
e se me asgjė nė kėtė Botė, kurrė sdo mė ndėrroje.
Dikur mė thoje, se unė pėr ty isha jeta jote
e ti pėr mua jeta ime.

Po si tė besova, kam qenė shumė idiote
Dikur o zemėr e jo tani
se sot o shpirtė sje mė ai
ai qė mė ka dashur, e unė kam dashur
Sje mė ai i njejti qė unė netėve tė gjata kam ėndėrruar
Sje mė ai, po nuk ke faj ti
Ka faj kjo zemra ime qė diti tė dojė
vetėm njė deri nė pėrjetėsi, Vetėm Ty..

Tani fjala dikur ka mbetur nė zemėr
se tashmė o shpirt ajo ka zėvėndėsuar njė emėr..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DIKUR... .. ehh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Poezit Me Te Bukura!!!-
Kėrce tek: