Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 jeta ime ....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
irsi
antar i ri
antar i ri
avatar

Male
Postime : 9
Age : 25
Vendodhja Vendodhja : berat
Anėtarėsuar : 05/01/2010

MesazhTitulli: jeta ime ....   Wed May 23, 2012 7:44 pmMė merr nė krahė tani qė kam pėr ty nevojė
mos mė lėr tė vdes, jo se meritoj
mos mė lėr tė shuhem, jetėn pėr ty tė humb
mė ndihmo tė lutem, a mendon pėr mua , dikur mė doje shumė..

Pėr ty unė isha Zanė, mbret ishe pėr mua
jetonim nė njė ėndėrr, tash ėndrra ka maruar
mė merr nė krahėt e tu, mė puth mė pėrqafo
o sa vetėm ndjehem, sonte tė lutem vetminė mė shkatėrro

Merre dritėn e syve tė mia, rrugėn pėr te unė tė ndriēojnė
merre forcėn e shpirtit tim , ty tė inkurajojė
eja kap pėr dore kėtė zemėr tė shkretė
eja mė sjell lumturinė, atė tė vėrtetė.
Shtrėngo trupin qė dridhet nga frikaqė mos tė tė humbas
Tė lutem eja sonte, me lot nė sy unė po tė Thėrras..

Mendo ti pėr tė fundit herė, seē mė ndodhi pa ty
dritėn e diellit sdo ta shoh, se dikur te fala kėto sy
e nėse svjen mė kthe dritėn e syve tė mi
Jo ato si meriton askush, jo mė tepėr ti, jo ti,
S'do tė lutem mė jo, s'do tė pėrgjėrohem para njė qėnie
qė vetėm dhimbje mė jep , jo s'do tė gjunjėzohem.

Urime pėr zemrėn tėnde, e kam zili
jo se ėshtė tek ti, por pėr sjelljet qė tė jep ty
Mė thuaj sa goca tjera ke lėnduar
mos ke ndėrmėn kėtė gjė ta vazhdosh prap me mua?

Prandaj po shkruaj pėr ty qė tė tjerėt mos e pėsojnė
Mallkoj ditėn qė tė njoha, aq mė shumė atė ēast qė me ty u Dashurova.
Ti smeriton as gjysėm fjale tė ėmbėl, unė shkatėrrimin smeritoja
Prandaj ik, ik largohu nga jeta ime , nga ēdo ėndėrr qė shoh
nga ēdo qelizė e jetės time ik.

Akoma kėtu je..!!!!
Ēkėrkon,,,, me fytyrėn e njė tė pafajshmi asgjė sfiton..
se tashmė unė tė njoh, je tamam si njė kloun qė nė cirk aktron.
Aty mund tė tė pėlaejnė, por jo kjo zemėr e shkretė,
qė me ty vuajti njė jetė, e tani ik e mė lėr tė qetė....Tė prita dhe pėr asnjė ēast s'ndalova
veten urreja qė pa dashur tė lėndova
tashme u ktheve dashuria ime e vjetėr
por nė gisht mban unazėn e dikujt tjetėr
trupi mu dridh, zemra sa s'mė pushoi
zėri mu mek e syri lotoi
Tė trashėgohesh me vete thashė, me gjithė zemėr tė uroj
Lumturinė qė unė s'ta dhashė, uroj tjetėr ta dhurojė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
jeta ime ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Poezit Me Te Bukura!!!-
Kėrce tek: