Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Turkish Airlines blenė Montenegro Airlines

Shko poshtė 
AutoriMesazh
SmiLey
antar i ri
antar i ri
avatar

Female
Postime : 24
Age : 28
Vendodhja Vendodhja : Climbing the Ladder of Success
Anėtarėsuar : 24/06/2010

MesazhTitulli: Turkish Airlines blenė Montenegro Airlines   Wed May 23, 2012 8:05 pm
Qeveria e Malit tė Zi bėnė gati terrenin pėr privatizimin e kompanisė Montenegro Airlines, kurse tenderi do tė shpallet shpejt. Ndėrkaq, Turkish Airlines ka shprehur disponim qė tė zgjeroj afarizmin nė Ballkan. Njė tender para njė viti kishte dėshtuar pėr shkak se askush nuk kishte dhėnė ofertė.


Ende nuk ėshtė precizuar se qėndrimi i rabinit izraelit Jon Metzger nė Mal tė Zi ėshtė e ndėrlidhur me shpalljen e tenderit, meqenėse kompania izraelite "El Al" ka shfaqur interes pėr te. Nė tenderin e fundit ajo ka tėrhequr dokumentacionin, sikurse edhe Arkia Airlines dhe Etihada nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Innuenda nga Qipro, shkruan gazeta e Beogradit Novosti .

Pėr kompania malazeze ėshtė e interesuara edhe kompania ajrore Turkish Airlines,e cila ėshtė nė ekspansion nė Ballkan dhe ka nė pronėsi shumicėn e aksioneve tė kompanisė sė Bosnjės.

Pas informatave jozyrtare,pas tėrheqjes nga tenderi pėr JAT-in serb, nė Turkish Airlines janė orientuar kah Podgorica. Sipas tė dhėnave nga faqja e saj e internetit vjet kompania kishte fitim 191 milionė euro, ka bartur 29 milionė udhėtarė. Sipas vėllimit tė qarkullimit ajron, vjet ajo kishte vendin e tretė nė Evropė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Turkish Airlines blenė Montenegro Airlines
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Ekonomi-
Kėrce tek: