Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Sparkes: Paratė nga dogana nė veri, nė buxhet tė Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
SmiLey
antar i ri
antar i ri
avatar

Female
Postime : 24
Age : 28
Vendodhja Vendodhja : Climbing the Ladder of Success
Anėtarėsuar : 24/06/2010

MesazhTitulli: Sparkes: Paratė nga dogana nė veri, nė buxhet tė Kosovės   Wed May 23, 2012 8:08 pmZėvendėsshefi i EULEX-it, Andy Sparkes ka deklaruar se plani ėshtė qė mė 16 shtator tė merren nėn kontroll pikat doganore nė veri. Ai ka thėnė se nė pikat doganore, Jarinje dhe Bėrnjak, do tė vendosen doganierė tė EULEX-it dhe ata vendorė, dhe se, siē ka shtuar ai, Beogradi ka qenė i njoftuar pėr kėtė veprim.


“Bashkimi Evropian vazhdimisht ka qenė, dhe do tė jetė, nė kontakt tė vazhdueshėm me partnerėt serbė, nė tė gjitha nivelet. Edhe ky hap i zbatimit tė marrėveshjes sė arritur gjatė dialogut, nuk do duhej tė ishte befasi pėr askėnd”, ka deklaruar Sparkes pėr “Vesti”.

Ai mė tej ka theksuar se Kosova ėshtė njė zonė doganore, dhe se misioni qė ai drejton vetėm ėshtė duke e kryer punėn e tij, duke marrė kėshtu kontrollin e plotė ndaj doganave.

“Kosova ėshtė njė zonė doganore, dhe kėtė e ka thėnė nė deklaratėn e tij edhe sekretari i pėrgjithshėm i OKB-sė. Nuk mendoj se kėtu ėshtė fjala pėr statusin. Ne kemi biseduar me zyrtarėt serbė, duke pėrfshi edhe takimet qė i kemi pasur sot, mirėpo atė qė ne e kemi bėrė ėshtė se i kemi informuar pėr aktivitetet operative qė do t’i ndėrmarrim mė 16 shtator. Kėto s[kane qenė bisedime, por vetėm informata”, ka shtuar Sparkes.

Ndėrkaq, i pyetur se ku do tė shkojnė paratė e grumbulluara nga doganat nė veri tė Kosovės, ai ka thėnė se ato do tė shkojnė nė buxhetin e konsoliduar tė Kosovės.

“EULEX-i do t’i mbledhė paratė. Mirėpo, kjo do tė bėhet pėr t’i derdhur ato nė buxhetin e konsoliduar tė Kosovės”, ka thėnė zėvendėsshefi i EULEX-it, Andy Sparkes pėr “Vesti”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sparkes: Paratė nga dogana nė veri, nė buxhet tė Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Ekonomi-
Kėrce tek: