Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share
 

 Botserver

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
Alibaba_Me_40_Hajdut

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

Botserver Empty
MesazhTitulli: Botserver   Botserver Icon_minitimeMon Oct 29, 2007 8:34 pm

BotServ mundeson krijimin e Roboteve per te menaxhuar dhomat e
serverit, keto komanda mund te shikohen edhe Online ne CHAT duke
perdorur komanden /msg botserv help *command*.
BOTSERV Roboti futet ne dhoma sa here qe ne to ndodhet nje Perdorues ose me teper.

/msg botserv botlist Tregon listen e Roboteve te disponueshem per Serverin perkates.

/msg botserv assign *dhoma* *pseudonimi* Ngarkon nje Robot ne
dhomen perkatese, i cili me pas mund te konfigurohet nga Pseudonimi
rregjistrues.


/msg botserv set *dhoma* *opcioni* *parametrat* Vendos preferencat e Robotit ne dhomat perkatese.

/msg botserv set *dhoma* dontkickops Mbron Operatoret nga debimi automatik i robotit per arsye te ndryshme.


/msg botserv set *dhoma* dontkickvoices Mbron perdoruesit me VOICE nga debimi automatik i robotit per arsye te ndryshme.

/msg botserv set *dhoma* GREET *on/off* Aktivizon pershendetjen e
dhomes nga Roboti(nqs ky opcion eshte inaktiv atehere pershendetja e
dhomes do te behet nga CHANSERVER).

/msg botserv set *dhoma* FANTASY *on/off* Aktivizon menyren per te
perdorur komandat !op !deop !voice etj.. ne dhome nga perdoruesit qe
kane nivelet e duhura per ti kryer ato.

/msg botserv set *dhoma* SYMBIOSIS *on/off* Nese ky opcion eshte
aktiv atehere Roboti do te jete menaxhuesi kryesor i dhomes per
gjithcka si, ndryshimin e modeve te dhomes, debimet dhe pershendetjet e
dhomes, etj.


/msg botserv KICK *dhoma* *opcioni* *parametrat* Modifikon debimet nga dhoma te Robotit, te cilat mund te jene per:
/msg botserv KICK *dhoma* BOLDS *on/off* ttb Aktivizon debimin per
shkronjat e theksuara ne dhome. ttb eshte numri i debimive per
perdoruesin para se te marre BAN nqs perserit dicka te tille disa here
ne dhome.


/msg botserv KICK *dhoma* BADWORDS *on/off* ttb Aktivizon debimin per fjalet e palejuara.

/msg botserv KICK *dhoma* CAPS *on/off* ttb *numri* *perqindja*
Aktivizon debimin per numrin e shkronjave te medha te perdorura ne
dhome ose perqindjen e tyre.

/msg botserv KICK *dhoma* COLORS *on/off* ttb Aktivizon debimin
per ata te cilet perdorin ngjyra per te shkruajtur ne dritaren kryesore
te dhomes.

/msg botserv KICK *dhoma* FLOOD *on/off* ttb in sec Aktivizon
debimin kur ka flood ne dhome, in = rreshta | sec = per sekonda. Ky
opcion eshte aktiv automatikisht ne 6 rreshta per 1 sekonde.

/msg botserv KICK *dhoma* REPEAT *on/off* ttb *numri* Aktivizon
debimin per perseritjet e nje fjale ose fjalie disa here ne dhome.
Numri vendos sa here do ti lejosh perseritjet, ky opcion eshte aktiv
automatikisht per 3 perseritje te lejuara.


/msg botserv KICK *dhoma* REVERSES *on/off* ttb Aktivizon debimin per ata te cilet perdorin kthime mbrasht ne dhoma.


/msg botserv KICK *dhoma* UNDERLINES *on/off* ttb Aktivizon debimin per ato qe perdorin tekst te nenvizuar.


/msg botserv BADWORDS Modifikon listen e fjaleve te palejuara ne dhome.
/msg botserv BADWORDS *dhoma* ADD *fjala* *single/start/end* Vendos
nje fjale ne listen e fjaleve te palejuara. SINGLE qendron per nje
fjale te vetme, START nese fjala vazhdon e tille dhe END nese fjala
mbaron e tille. Shiko shembullin me poshte:

citim:


--------------------------------------------------------------------------------

/msg botserv BADWORDS *dhoma* ADD sex single ne kete rast debimi
kryhet vetem kur shkruhet fjala sex ne dhome. Tek fjalet fsexxxxxx nuk
do te kete efekt.

/botserv BADWORDS *dhoma* ADD sex start ne kete rast c'do fjale qe
vazhdon me sex do te efeftohet nga lista e fjaleve te palejuara.


/botserv BADWORDS *dhoma* ADD sex end ne kete rast c'do fjale qe mbaron me sex do te efeftohet nga lista e fjaleve te palejuara.

--------------------------------------------------------------------------------

/msg botserv BADWORDS *dhoma* DEL *fjala* Heqen nje fjala nga lista.


/msg botserv BADWORDS *dhoma* LIST Shikon listen e fjaleve te palejuara.


/msg botserv BADWORDS *dhoma* CLEAR Pastron te gjitha fjalet e palejuara.


/msg botserv ACT *dhoma* *mesazhi* Shkruan nje mesazh lajmerimi(NOTICE) ne dhome me ane te Robotit.


/msg botserv UNNASIGN C'rregjistron Robotin nga dhoma.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Botserver
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Shkarkoni Programe :: IRC World-
Kėrce tek: