Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share
 

 chanserver

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
Alibaba_Me_40_Hajdut

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: chanserver   chanserver Icon_minitimeMon Oct 29, 2007 8:35 pm

Komandat e meposhtme tregojne si te rregjistrosh dhe te mirembash nje
dhome, keto komanda mund te shikohen edhe Online ne CHAT duke perdorur
komanden /msg chanserv help *command*.
CHAN SERV - Servisi i dhomave te rregjistruara.
/cs register *channel* *passwd* *description* Rregjistron nje kanal
ne Server. Qe ju te mund te perdorni kete komande duhet te keni nje
Pseudonim te rregjistruar ne NICK SERV(me te cilin me pas do te
rregjistroni dhomen, ku Serveri do ju njohe si FOUNDER i saj) dhe +
duhet te jeni Operator ne dhomen qe do te rregjistroni (I pari
perdorues qe futet ne dhome merr Auto/OP status nga Serveri ne dhomat e
parregjistruara dhe i jepet mundesia ta rregjistroje ate duke u emeruar
FOUNDER* i saj).

citim:


--------------------------------------------------------------------------------


Shembull:

/cs register Kurbeti nhs2368 Dhome Shqiptare Ben te mundur
rregjistrimin e dhomes Kurbeti me fjalekalimin: nhs2368 dhe
pershkrimin: Dhome Shqiptare.

--------------------------------------------------------------------------------

/cs identify *channel* *passwd* Ben te mundur njohjen tuaj nga CHANSERVER* si FOUNDER* per dhomen perkatese.


/cs set *channel* *option* *parameters* Vendos preferencat e dhomes qe mund te jene:
/cs set *channel* founder *newnick* Ndryshon FOUNDER*'in e dhomes.
Pseudonimi i ri qe do te vendoset si FOUNDER duhet te jete i
rregjistruar.

/cs set *channel* successor *nick* Nese Pseudonimi i FOUNDER
c'rregjistrohet automatikisht per arsye te mos hyrjes/identifikimit ne
server aksesi i tij per dhomen perkatesi i kalon Pseudonimit te vene ne
kete komande. Gjithsesi nese Pseudonimi i vendosur si SUCCESSOR ka disa
kanale te rregjistruara Serveri mund ta beje DROP(C'rregjistroje)
dhomen e cila me pas behet perseri e lire per tu rregjsitruar nga
perdorueset e tjere. Pseudonimi i vendosur si SUCCESSOR duhet te jete i
rregjistruar.


/cs set *channel* password *passwd* Ndryshon fjalekalimin qe perdoret per tu njohur nga Serveri si FOUNDER* i dhomes.

/cs set *channel* desc *description* Vendos nje pershkrim te dhomes
per vizitoret e cila shikohet ne informacionin e saj me komanden /cs
info *#dhoma*.

/cs set *channel* url *address* Vendos nje adrese interneti e cila
shikohet sa here qe dikush futet ne dhome ose kerkon informacion mbi
dhomen.


/cs set *channel* email *address* Vendos nje adrese komunikimi(E-mail) e cila shikohet kur dikush kerkon informacion mbi dhomen.

/cs set *channel* entrymsg *message* Shkruan nje
NOTICE(lajm,mesazh) pershendetjeje nga CHANSERVER* per te gjithe
vizitoret qe futen ne dhome.

/cs set *channel* bantype *number* Vendos Masken e BAN(Nxjerrjes)
e cila do te perdoret sa here qe CHANSERVER* i nevojitet. Menyrat e
Maskes jane si me poshte:

citim:


--------------------------------------------------------------------------------


Shpjegim:


0 = *!perdoruesi@domain


1 = *!*perdoruesi@domain


2 = *!*@domain


3 = *!*perdoruesi@*.domain

--------------------------------------------------------------------------------

citim:


--------------------------------------------------------------------------------


Shembull:


/cs set kurbeti bantype 3 Vendos masken per BAN nga CHANSERVER: *!*perdoruesi@*.domain ne dhomen #kurbeti.


--------------------------------------------------------------------------------
/cs set *channel* mlock *modes* Vendos MODE/preferencat per dhomen
tuaj te cilat mund te jene aktive, inaktive ose te lira. Preferencat
per dhomen jane te njejta me komanden /mode *channel* + ose - ku (+)
vendos nje opcion aktiv dhe (-) inaktiv. Sidoqofte nese deshironi qe
keto preferenca te jene te lira te vendosen automatike nga Serveri
perdorni komanden /cs set *channel* mlock. (Per me shume informacion
per CS MODE/preferencat e dhomes shikoni online duke perdorur komanden
/quote help chmodes).

/cs set *channel* keeptopic *on/off* Nese vendos kete opcion
ON(aktiv) atehere Topiku dhomes mbahet mend edhe kur perdoruesi i
fundit qe ndodhet ne kanal iken nga dhoma, qe ta c'aktivizoni kete
vendos opcionin OFF(inaktiv).

/cs set *channel* opnotice *on/off* Nese ky opcion eshte aktiv
atehere SERVERI do te dergoje nje NOTICE/Lajm sa here qe ne dhome
perdoret OP/DEOP komanda.

/cs set *channel* peace *on/off* Nese ky opcion eshte aktiv
atehere Operatoret nuk do mund te bejne KICK/DEOP/BAN ose te ndryshojne
MODE/preferencat per nje Operator i cili ka te njejat ose me te larta
nivele aksesi me te.

/cs set *channel* private *on/off* Nese ky opcion eshte aktiv
atehere dhoma nuk do te shfaqet ne listen e Dhomave te Serverit e cila
shikohet me komanden /cs list.

/cs set *channel* restricted *on/off* Kjo komande perdoret per te
mbyllur perkohesisht dhomen per arsye modifikimi te saj, c'do Perdorues
i cili nuk ka ACC do te behet KICK/BAN automatikisht nga Serveri sapo
te futet ne dhome.

/cs set *channel* secure *on/off* Nese ky opcion eshte aktiv
atehere vetem Perdoruesit te cilet kane rregjistruar dhe identifikuar
Pseudonimin e tyre ne Server do te mund ti jipet ACC ne dhome.

/cs set *channel* secureops *on/off* Nese ky opcion eshte aktiv
atehere Perdoruesit te cilet nuk jane ne listen e Operatoreve nuk do te
mund te marrin OP status ne dhome.

/cs set *channel* securefounder *on/off* Nese ky opcion eshte
aktiv vetem ai i cili identifikohet me Pseudonimin e FOUNDERIT do te
mund te ndryshoje fjalekalimin,sucessor ose te c'rregjistroje dhomen,
jo ato te cilet identifikohen me fjalekalimin e dhomes.

/cs set *channel* signkick *on/off/level* Nese ky opcion eshte
aktiv atehere ne arsyen e c'do KICK do te jete Pseudonimi i Perdoruesit
i cili jep komanden per te. Nese ju vendosni LEVEL atehere ato te cilet
kane nje nivel me te larte se niveli i vendosur ne SIGNKICK LEVEL nuk
do ti kene Pseudonimet e tyre ne arsyet e KICK.

/cs set *channel* topiclock *on/off* Nese ky opcion eshte aktiv
atehere CHANSERVER nuk do te lejoje ndryshimin e Topikut pervec se me
ane te komandes /topic.

/cs set *channel* xop *on/off* Aktivizon menyren e XOP Sistemit
per CHANSERVER. Neqoftese ju perdorni kete sistem atehere ju duhet te
menaxhoni listen e Akseseve ne dhome me ane te VOP/AOP/SOP komandave,
ndryshe ju duhet ti menaxhoni ato me ane te Sistemit te Akseseve.

citim:


--------------------------------------------------------------------------------


Sygjerim

Nese ju ndryshoni sistemin tuaj te menaxhimit te Akseseve ne XOP
c'do nivel me te cilin CHANSERVER ju njeh ne dhome do te ndryshoje
keshtu qe ju nuk do te gjeni serish te njejtat nivele neqoftese
riktheheni serish ne Sistemin e Akseseve.


--------------------------------------------------------------------------------

/cs AOP *kanali* Modifikon listen e Operatoreve ne dhome. Mundesite e kesaj komande jane:

/cs AOP *kanali* ADD *nick* Vendos nje Pseudonim ne Operator listen e dhomes.


/cs AOP *kanali* DEL *nick*/*entry-number* Heq nga lista e Operatorit pseudonimin e vendosur.


/cs AOP *kanali* LIST Tregon listen e Operatoreve.


/cs AOP *kanali* CLEAR Kujdes!! Kjo komande fshin te gjithe listen e Operatoreve.


/cs SOP *kanali* Modifikon listen e Operatoreve ne dhome. Mundesite e kesaj komande jane:

/cs SOP *kanali* ADD *nick* Vendos nje Pseudonim ne SuperOperator listen e dhomes.


/cs SOP *kanali* DEL *nick*/*entry-number* Heq nga lista e SuperOperatoreve pseudonimin e vendosur.


/cs SOP *kanali* LIST Tregon listen e SuperOperatoreve.


/cs SOP *kanali* CLEAR Kujdes!! Kjo komande fshin te gjithe listen e SuperOperatoreve.


/cs ACCESS *kanali* Modifikon listen e Niveleve ne dhome. Mundesite e kesaj komande jane:

/cs ACCESS *kanali* ADD *nick* *level* Vendos nje Pseudonim ne nivelin perkates te dhomes.


/cs ACCESS *kanali* DEL *nick*/*entry-number* Heq nga lista e niveleve pseudonimin e vendosur.


/cs ACCESS *kanali* LIST Tregon listen e niveleve.


/cs ACCESS *kanali* CLEAR Kujdes!! Kjo komande fshin te gjithe listen e niveleve.

Shenim: C'do perdorues i thjeshte shenohet me nivelin 0 nga Serveri
nese nuk ndodhet ne listen e niveleve. Lista e Niveleve normale per nje
dhome qe mund ti shenohen nje perdoruesi jane:

10 Nivel aksesi per te perdorur AKICK komanden dhe i jepet automatik Operator status nga serveri.


5 Automatik Operator status nga Serveri.


3 Automatik Voice nga serveri.


/cs LEVELS *kanali* Modifikon llojin e Niveleve ne dhome. Mundesite e kesaj komande jane:

/cs LEVELS *kanali* SET *type* *level* Mundeson ndryshimin e nje funksioni ose nje grupi funksionesh.


/cs LEVELS *kanali* "DISABLE/DIS" *type* Aktivizon ose jo nje funksion.


/cs LEVELS *kanali* list Tregon listen e niveleve.


/cs LEVELS *kanali* reset Rikthen funksionet ne nivelet normale.

/cs AKICK *kanali* Mundeson berjen automatike KICKBAN nga CHAN
SERVER sa here qe te futen Pseudonimeve ose Adresave abuzuese ne dhome.
/cs AKICK *kanali* ADD *mask* *reason* Mundeson vendosjen ne listen
e AKICK, arsyeja do te perdoret sa here qe CHAN Server do ti beje kick
personit i cili futet ne kanal dhe ka identitet te njejte me masken e
vendosur ne AKICK, nqs nuk vendoset arsye atehere SERVERI do ti beje
kick me arsyen automatike: "You have been banned from the channel".

/cs AKICK *kanali* stick *mask* Kjo komande vendos nje BAN te
perhershem ne dhome per ato qe kane te njejtin identitet me masken e
vene, edhe nqs dikush nga Operatoret e heq kete BAN CHAN SERVER do ta
vendose serish. (Sygjerohet perdorimi per Pseudonimet e rregjistruara).


/cs AKICK *kanali* unstick *mask* Fshin vendosjen e STICK(shpjegimi me siper).


/cs AKICK *kanali* DEL *mask* Heq nga lista e AKICK.


/cs AKICK *kanali* LIST Shikon listen e AKICK.


/cs AKICK *kanali* VIEW I njejti funksion me LIST.


/cs AKICK *kanali* ENFORCE Forcon AKICK per te gjithe perdoruesit qe kane te njetin identitet me masken ne liste.


/cs AKICK *kanali* CLEAR Kujdes ! Kjo komande i fshin te gjitha maskat ne liste.

/cs DROP *kanali* Ben te mundur c'rregjistrimin e dhomes nga CHAN
SERVERI. (Kjo komande perdoret vetem nga FOUNDER i cili duhet te beje
identifikimin e tij ne SERVER perpara).


/cs SENDPASS *kanali* Dergon fjalekalimin e dhomes tek adresa e e-mail'it te FOUNDER.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
Alibaba_Me_40_Hajdut

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeMon Oct 29, 2007 8:36 pm

Komandat e meposhtme tregojne si te kryesh nje funksion me ane te CHAN
SERVER ne dhome. Keto komanda mund te shikohen edhe Online ne CHAT duke
perdorur komanden /cs help *command*./cs BAN *dhoma* *nick* *motivi* Vendos BAN tek pseudonimi i dhene
ne dhomen perkatese. Neqoftese nuk vendosni dhomen ose pseudonimin ne
kete komande atehere CHAN SERVER do ju bej BAN ne te gjitha dhomat qe
jeni OP`ed(i ngritur Operator).


/cs CLEAR *dhoma* Pastron dhomen nga:

/cs CLEAR *dhoma* MODES Pastron/Rikthen ne origjinalitet modet e vendosura ne dhome.


/cs CLEAR *dhoma* BANS Pastron dhomen nga te gjitha BANET e vendosura.


/cs CLEAR *dhoma* VOICES DEVOICE(ul nga VOICE) te gjithe perdoruesit me VOICE status ne dhome.


/cs CLEAR *dhoma* USERS Kujdes ! Kjo komande nxjerr te gjithe Perdoruesit nga dhoma perkatese!

/cs DEOP *dhoma* *nick* DEOP - ul pseudonimin e dhene ne dhomen
perkatese nga qendrimi OP ne kanal. Neqoftese pseudonimi si dhe dhoma
nuk vendosen ne kete komande atehere CHAN SERVER do ju beje DEOP ne te
gjitha dhomat ku keni akses. (Ju duhet te keni nivel Operatori ne dhome
ose aksesi 5+ me te larte qe te kryeni kete komande).

/cs DEVOICE *dhoma* *nick* Ul ne DEVOICE perdoruesit qe kane VOICE
ne dhome. Neqoftese pseudonimi si dhe dhoma nuk vendosen ne kete
komande atehere CHAN SERVER do ju beje DEVOICE ne te gjitha dhomat ku
keni akses.

/cs GETKEY *dhoma* Rikthen celesit per dhomen perkatese. Kjo
komande sygjerohet per perdorim automatik te scriteve dhe boteve,
shembull output i saj eshte: KEY *channel* *key*.


/cs INFO *dhoma* ALL Tregon informacionet e rregjistruara ne CHAN SERVER per dhomen perkatese.


/cs INVITE *dhoma* INVITE - Ftohesh nga CHAN SERVER per tu futur ne dhomen perkatese.

/cs KICK *dhoma* *nick* *motivi* Debon pseudonimin e vendosur nga
dhoma perkatese. Kujdes !! Neqoftese nuk vendosni Pseudonimin ose
dhomen ne kete komande atehere CHAN SERVER do ju bej KICK ne te gjitha
dhomat ku keni akses.

/cs LOGOUT *dhoma* *nick* Kjo komande i heq identifikimin
pseudonimit te vendosur ne dhomen perkatese. Neqoftese jeni FOUNDER i
dhomes atehere mund te beni LOGOUT c'do perdorues qe ka akses ne dhome,
nqs jo atehere mund te beni LOGOUT vetem veten.

/cs OP *dhoma* *nick* Ngren Operator pseudonimet e dhena ne dhomen
perkatese. Neqoftese nuk vendosni dhomen ose pseudonimin atehere CHAN
SERVER do ju ngrej OP ne te gjitha dhomat qe keni akses.


/cs TOPIC *dhoma* *topiku* Ndryshon topikun e dhomes.

/cs UNBAN *dhoma* Heq banin e vene kundrejt jush ne dhomen
perkatese. (Vetem per Operatoret ose per ato te cilet kane nje nivel 5+
ose me te larte).


/cs VOICE *dhoma* *nick* Jep VOICE


Mbrapsht nė krye


Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
Alibaba_Me_40_Hajdut

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeMon Oct 29, 2007 8:36 pm

/cs VOP *dhoma* Modifikon listen e atyre qe kane VOICE status ne dhome si me poshte:

/cs VOP *dhoma* ADD *nick* Vendos nje pseudonim ne listen e VOICE
status per dhomen perkatese e cila do te thote qe sa here perdoruesi
futet ne dhome do ti jipet automatik voice status nga SERVERI dhe do te
kete mundesi te ulet nga voice dhe te ngrihet vete me kete status.


/cs VOP *dhoma* DEL *nick* Heq VOP statusin per pseudonimin e dhene ne dhomen perkatese.


/cs VOP *dhoma* LIST Shikon listen e pseudonimeve qe kane VOP akses ne dhomen perkatese.


/cs VOP *dhoma* CLEAR Kujdes !! Kjo komande e fshin te gjithe listen e VOP status ne dhomen perkatese.

/cs DEOWNER *dhoma*0 Heq statusin tuaj si pronar i dhomes
perkatese. Kjo komande perdoret vetem nga FOUNDER. Kujdes ! Neqoftese
nuk vendosni emrin e dhomes atehere CHAN SERVER do te heqe statusin
tuaj ne te gjithe dhomat qe keni akses.

/cs DEPROTECT *dhoma* *nick* Heq mbrojtjen per pseudonimin e dhene
ne dhomen perkatese. Neqoftese nuk vendosni pseudonimin ose dhomen ne
kete komande atehere CHAN SERVER do ju heq mbrotjen ne te gjitha
kanalet qe keni ACC.

/cs PROTECT *dhoma* *nick* Vendos mbrojtjen per pseudonimin e
dhene ne dhomen perkatese. Neqoftese nuk vendosni pseudonimin ose
dhomen ne kete komande atehere CHAN SERVER do t`ju heq mbrotje ne te
gjitha kanalet qe keni ACC.

/cs DEPROTECT *dhoma* *nick* Heq mbrojtjen per pseudonimin e dhene
ne dhomen perkatese. Neqoftese nuk vendosni pseudonimin ose dhomen ne
kete komande atehere CHAN SERVER do ju heq mbrotjen ne te gjitha
kanalet qe keni ACC.

/cs DEHALFOP *dhoma* *nick* Ul nga HALFOP pseudonimin e dhene ne
dhome perkatese. Neqoftese nuk vendosni dhomen ose pseudonimin atehere
CHAN SERVER do ta kryeje kete komande tek ju.

/cs HALFOP *dhoma* *nick* Ngren HALPOP pseudonimin e dhene ne
dhomen perkatese. Neqoftese nuk vendosni dhomen ose pseudonimin atehere
CHAN SERVER do ta kryeje kete komande tek ju.


/cs HOP *dhoma* Modifikon listen e pseudonimve qe kane akses HALFOP ne dhome.

/cs HOP *dhoma* ADD *nick* Vendos nje pseudonim ne listen e HALFOP, niveli 4.

/cs HALFOP *dhoma* DEL *nick/entry number* Fshin nga lista
pseudonimin e vendosur ose numrin automatik te dhene nga SERVERI per
vendosjen ne liste.


/cs HOP *dhoma* LIST Tregon listen e pseudonimeve qe kane ACC HALFHOP.


/cs HOP *dhoma* CLEAR Fshin te gjithe listen e pseudonimeve qe kane ACC HALFOP.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
Alibaba_Me_40_Hajdut

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeMon Oct 29, 2007 8:36 pm

Shenimet(Flags*) e Dhomave

citim:


--------------------------------------------------------------------------------


» (p) Dhome private


» (s) Dhome sekrete


» (i) Vetem te ftuarit jane te lejuar te futen ne dhome


» (m) Dhome e moderuar, vetem perdoruesit me te drejta +v e siper mund te bisedojne ne te


» (n) Nuk lejohen mesazhet nga jashte dhomes


» (t) Vetem operatoret mund te ndryshojne temen e dhomes


» (r) Dhoma eshte e rregjistruar


» (R) Vetem perdoruesit e rregjistruar jane te lejuar te futen ne dhome


» (Q) Nuk lejohen debimet


» (K) Neqoftese invite(+i*) eshte aktiv njofton operatoret nese dikush po mundohet te


futet ne dhome


» (I) Nuk lejohen ftesat (/invite*)


» (C) Nuk lejohen trokitjet(/knock*)


» (O) Dhome vetem per operatoret


» (A) Dhome vetem per Administratoret


» (c) Nuk lejohen perdorimi i ngjyrave ANSI ne dhome


» (l "numri maksimal i perdoruesve") Dhoma mund te mbaje perdorues deri ne numrin e


caktuar


» (k) Dhoma eshte e mbyllur me ēeles(kod,fjalekalim*)


» (Q) Founder* Pronari i dhomes


» (L "dhoma tjeter") Neqoftese dhoma eshte plot(l* "e mbushur") atehere perdoruesit e


rinj do te dergohen ne dhomen e re te shenuar


--------------------------------------------------------------------------------

Shenimet(Flags*) e Oper:line

citim:


--------------------------------------------------------------------------------


» (r) Access(*ka te drejta) per /rehash server


» (R) - / - /restart server


» (D) - / - /die server


» (h) Oper mund te dergoje mesazhe me linjen /help ops


» (g) - / - /globops


» (w) - / - /wallops


» (l) - / - /locops


» (c) Ka te drejta te perdore linjat(local*) /squit dhe /connect


» (Y) - / - remote(te komanduara nga larg*) /squit dhe /connect


» (k) Ka te drejte per te bere local* /kill


» (K) - / - global* /kill


» (b) Oper mund te /kline perdoruesit nga serveri


» (B) Oper mund te /unkline perdoruesit nga serveri


» (n) Oper mund te dergoje njoftime lokale ne server /notice $servername mesazhi*


» (N) Oper mund te dergoje njoftime globale /notice $*.network.net mesazhi*


» (u) Oper mund te vendose modet /umode +c


» (f) Oper mund te vendose modet /umode +f


» (o) Operator lokal, shenimet per te mund te jene: rhgwlckbBnuf


» (O) Operator global, shenimet per te mund te jene: oRDCKN


» (A) Administrator serveri


» (a) Administrator i sherbimeve


» (N) Administrator i rrjetit


» (T) Teknik i serverit


» (C) Co Admin


» (z) Mund te shtoje /zline
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
Kledjo
antar i ri
antar i ri
Kledjo

Male
Postime : 18
Age : 36
Anėtarėsuar : 29/10/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeWed May 21, 2008 3:34 pm

Alibaba_Me_40_Hajdut Ej Hallall Per Keto Komandat Se Ai Beraci_MiZeRje Deshi Te Me Bente Zbor hahagahgahaghagahga Por Se Ariti Mire Me Duket Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 32
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeSat May 24, 2008 6:52 pm

shume thx :hihi:

____________________
chanserver Logo10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BeRaTsi__MIZeRje
antar i ri
antar i ri
BeRaTsi__MIZeRje

Male
Postime : 8
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : Berat
Anėtarėsuar : 04/02/2008

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 3:23 pm

HuaHuaHuaHuaHua KOLLARE Te Thyej Ne MES Tani O Poc Razz

Respekte Respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Albina
vip
vip
Albina

Female
Postime : 176
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Italia
Anėtarėsuar : 04/11/2007

chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 10:13 pm

po une si nuk e mesova iher ket chat mo aman........Qaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://shpirtilir.com/
Sponsored content
chanserver Empty
MesazhTitulli: Re: chanserver   chanserver Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
chanserver
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Shkarkoni Programe :: IRC World-
Kėrce tek: