Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Ndahet nga Miloti, merr fund bashkejetesa disa vjecare e ken

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Ndahet nga Miloti, merr fund bashkejetesa disa vjecare e ken   Sun Dec 20, 2009 12:00 pm

Lidhja disavjeēare e kėngėtares GentaIsmajli
ėshtė nė krizė. Siē mėson
“Panorama plus” ajo ėshtė ndarė nga Milot
Binaku. Ēifti, i cili nėpėr shumė evenimente
paraqitej sė bashku, tashmė nuk do tė jetė mė
si mė parė. Ata ishin cilėsuar si ēift ideal dhe
model pėr tė tjerėt, pasi dashuria e tyre nuk kishte
kufizime. Kishte udhėtuar nga Shtetet e Bashkuara pėr nė
Kosovė 5 vite mė parė, pėr tė bėrė
ėndrrėn e saj realitet. Nėpėrmjet
shoqėrisė sė saj kishte njohur Milotin, me tė cilin
u dashurua dhe filluan bashkėjetesėn nė njė
apartament nė Prishtinė. Ditėve tė fundit flitet
pėr njė ndarje tė tyre, por askush nuk dėshiron ta
konfirmojė. Pasi qėndroi disa javė pranė familjes,
nė njė intervistė pėr njė gazetė
kosovare, Genta nuk ka dashur tė flasė pėr lidhjen
private, duke iu shmangur pyetjes rreth ndarjes nga Miloti.

Nė kėtė intervistė, mes tė tjerave, ajo
tregon se jeta e saj tashmė ėshtė e lidhur mes
Amerikės, Prishtinės dhe Gjilanit. Mė herėt,
qytetin e Gjilanit (vendlindjen) ajo nuk e kishte pėrmendur aq
shumė nėpėr intervista pasi jeta e saj artistike
zhvillohej kryesisht nė Prishtinė pėr shkak tė
angazhimeve muzikore. Tashmė Genta e di se gazetarėt duan ta
pyesin pėr lidhjen e saj me Milotin dhe ka filluar t’iu
shmanget atyre. Tė afėrmit na thanė kėshtu:
“Genta nuk pėrdor shumė internetin pėr shkak
tė angazhimeve”. Edhe profili i saj nė
“facebook” pėrdoret nga shoqėria e Gentės.
Kohėve tė fundit, kėngėtarja shijonte jetėn e
natės vetėm ose me shoqėrinė, por pa tė
dashurin. Nga aty filluan tė lindin dyshimet e para tė
krizės.


Para se tė udhėtonte pėr nė Shtetet e Bashkuara,
kontaktuam menaxherin e saj amerikan John Gocin, i cili tregoi se
kėngėtarja do tė udhėtojė drejt Amerikės
pėr disa javė dhe se ai mund tė na sigurojė
njė intervistė me Gentėn, por intervista nuk u realizua.
Pak kohė mė vonė, kontaktuam Milotin i cili na dha
njė adresė ku mund tė dėrgonim pyetjet pėr
intervistėn. Edhe nė kėtė rast dėshtuam, pasi
pėrgjigje nga GentaIsmajli nuk morėm,
ndoshta pėr faktin se pyetjet nuk kishin arritur tek
kėngėtarja ose marrėdhėniet e tyre ishin tė
acaruara?! Informata tė dorės sė parė nga estrada
shqiptare, gjithashtu njoftojnė pėr njė ndarje tė
Gentės nga Miloti. Duke pyetur se ku mund tė konfirmojmė
kėtė gjė, ata na rreferuan qė tė
kontaktojmė Gentėn, por duke shtuar se ajo mund tė
refuzojė prononcimin pasi nuk ishte hera e parė qė
ēifti ndahet pėr njė kohė e pastaj bashkohet
pėrsėri. Por, kėtė radhė me siguri ka
diēka mė shumė.


Gjatė gjithė javės u munduam tė kontaktojmė
pėrsėri Milotin dhe menaxherin John Gocin, por nga
asnjėri nuk pranoi tė japė njė prononcim nė
lidhje me thashethemet e fundit. Nuk na mbetet asgjė mė
shumė vetėm se tė presim pėr rrjedhėn e
ngjarjeve ditėve nė vazhdim. Ndėrkohė, para disa
muajve u pėrfol pėr njė bashkėpunim mes Genta
Ismailit dhe kėngėtarit turk Cüneyt Ēakim, por
dueti akoma nuk ėshtė duke u realizuar. Kėnga flitej
tė jetė nė dy versione, shqip dhe turqisht, ndėrsa
videoklipi do tė ishte shumė i shtrenjtė pėr tregun
muzikor shqiptar dhe se kėngėtarja Ismajli do tė
fitojė famė edhe nė shtetin turk. I kontaktuar nga ne,
kėngėtari turk shprehet: “Ėshtė e
vėrtetė qė bashkėpunimi pėr momentin
ėshtė shtyrė pėr shkak se unė kam qenė
shumė i zėnė me promovimin e albumit tim tė fundit
tė titulluar “Sexy”, por sapo tė mbarojmė
disa obligime, patjeter qė do futemi nė studio pėr
regjistrimin e kėngės.


Nuk mund tė them ndonjė kohė tė caktuar se kur
mund tė realizohet ky bashkėpunim, pasi nga ana tjetėr
edhe Genta ėshtė shumė e angazhuar me punėt e
saj”, thekson Ēakim. Por, ndėrkohė qė ne po
bėnim redaktimet e fundit, vjen dhe pėrgjigjja e pyetjes
sonė nėse Genta ėshtė ndarė nga Miloti apo
bashkėjetesa e tyre vazhdon. John Goci, menaxheri i saj
ėshtė shprehur nė kėtė mėnyrė:
“Nuk ėshtė puna ime, por besoj se po”

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Ndahet nga Miloti, merr fund bashkejetesa disa vjecare e ken
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: