Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Rezarta Shkurta ne nje argetim pa fund

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Rezarta Shkurta ne nje argetim pa fund   Sun Dec 20, 2009 12:21 pm

Te gjithe gjejme menyra te
ndryshme per t’u zbavitur gjate pushimeve dhe sidomos prane
detit, por ju nuk mund ta imagjinoni se ke quan zbavitje Rezarta
Shkurta. Ne dukje nje vajze e brishte dhe delikate, ne fakt Rezi eshte
nje vajze qe kultivon pasione te forta, gati gati mashkullore. Kete
vere ka preferuar plazhin e jugut dhe kryesisht Dhermiun, pasi
fundjavave kendon tek ‘‘Oaz’‘, njeri prej
lokaleve te atij bregdeti. Por krahas punes, Rezi nuk heziton te
shijoje detin dhe mbi te gjitha sportet qe te ofrohen aty. Fundjaven e
kaluar pushuesit kane dalluar Rezarten e cila terheq jo pak vemendjen
me linjat dhe bukurine e saj. Me pas se bashku me disa shoqe te saj,
ato kane bere disa xhiro me nje skaf luksoz te cilin mesa kemi mesuar,
e kishin marre me qira disa miq te saj. E meqenese ne skaf behet pak
jete luksi, vajzat kane shijuar edhe nga nje gote shampanje ne bordin e
tij. Por te rrish gjate ne nje vend nuk ben per Rezin. Pas pak ajo ka
marre nje motor uji dhe ka filluar xhirot ne det. Saltot me motor si
dhe akrobacite e ndryshme tek komardarja, nderkohe qe mikja e saj e
niste me shpejtesi ate, kane qudituar pushuesit. Sipas mikeshave te
saj, Rezi i pelqen shume lojrat dhe zbavitjet qe kane pak risk. Keshtu
ajo ju ka shprehur atyre deshiren per te provuar hedhjen ne det me
parashute nga nje lartesi e madhe. Te shohim nese do ta realizoje kete
deshire qe ne fakt eshte ne kufinjte e qmendurise, por ajo nuk do
t’ia dije. Mjafton qe kjo te jete nje risi, nje eksperience qe
pak kush e guxon, dhe menjehere deshiren e ben realitet. Nderkohe do te
vazhdoje pushimet te alternuara me koncerte gjate gjithe veres, pasi
axhenda e saj eshte e mbushur me aktivitete dhe ftesa te ndryshme.
Klipet? Jo nje, por kater
I pelqen te kete sa me shume kenge ne repertorin e saj pasi deshiron
qe kur te shkoje ne koncerte, te kete mundesi zgjedhjeje. E menaxhuar
nga grupi ‘‘Etnoengjejt’‘ tani vajza bjonde
eshte mjaft e kerkuar edhe ne Kosove, nderkohe qe po ben gati kater
kenge te cilat do ia paraqese adhuruesve te saj
te shoqeruar me videoklipe. Eshte maniake e detajeve ne klipe,
prandaj dhe haxhon shume si per pamjen ashtu edhe per anen teknike.
Madje per klipet qe i ka si projekt te shpejte, ajo tregon se do te
marre nje regjizore te famshme franceze me te cilen eshte njohur ne
Maqedoni.
Me Ermalin nje dashuri qe rritet
perdite. Edhe pse jane martuar ne gjendje civile dhe jetojne nen te
njejten qati, dashuria vazhdon me te njejtin intensitet duke iu dhuruar
emocione pa fund. Kur nuk jane bashke ai i dergon sms ku i thote se e
do shume, nderkohe ajo deshiron ta kete afer edhe kur udheton per
koncerte, prandaj dhe Ermali eshte gjithnje prane saj. Kane mbi kater
vite qe njihen por ne fillim Rezi e mbajti sekret lidhjen mes tyre. Me
pas ajo beri nje lloj prezantimi te mikut te saj gjate nje feste
gjigande qe organizoi per 20 vjetorin e saj, nje rast qe sherbeu per
t’i dhene me shume fame.
Martesa e paimagjinueshme. Ndersa martesa erdhi ne nje forme shume
te paimagjinueshme. Nje nate teksa po kercenin ne nje pub, vendosen qe
sapo te zbardhte dita do te shkonin ne gjendjen civile per te
zyrtarizuar lidhjen e tyre, qe per te dy ishte gjeja me e rendesishme.
Dhe ne fakt koha ka vertetuar se Rezi dhe Ermali jane bere per
njeri-tjetrin. Ndersa planet per te patur femije, duket se jane akoma
shume te largeta, pasi Rezi eshte vetem 22 vjeq, nderkohe qe ka shume
rruge perpara ne karrieren e saj si artiste.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Rezarta Shkurta ne nje argetim pa fund
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: