Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Dekstopin bėje Website

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: Dekstopin bėje Website   Mon Dec 21, 2009 11:44 pm

[tr][td class=hr colspan="2"]
[/td][/tr][tr][td colspan="2"]Hapni Notepad
dhe e shkruani:


src ="http://www.google.com"
width="100%" height="100%">


Ketu ku e kam shkruar une
Kodi:
http://www.google.com ne vend te google` e shkruni webfaqen qe deshironi ta vendoni ne desktop
Pastaj e be ni save as
dhe e shkruani emri.html
e siguroni ne html format - mos haroni!
Pastaj shkoni properties(desktopit)
edhe hyni ne browse dhe shkoni te folderi se ku e keni rujt
e selectoni, apply , pastaj ok
edhe do e shihni qe desktopi ju bohet webfaqe
[/td][/tr]

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dekstopin bėje Website
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Warez^Aplikacione/Appz :: Informatike & Webmastering-
Kėrce tek: