Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Videoja ne YouTube con ne kontraten hollivudiane

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Videoja ne YouTube con ne kontraten hollivudiane   Tue Dec 22, 2009 6:52 am

Njė regjisori nga Uruguai, i cili
ngarkoi njė film tė shkurtėr nė YouTube nė Nėntor 2009, iu ofrua njė
kontratė 30 milionė dollarėshe pėr tė bėrė njė film hollivudian. Filmi
do tė sponsorizohet nga drejtuesi Sam Raimi, kreditė e tė cilit
pėrfshijnė filmat Njeriu Merimangė dhe E Keqja e Vdekur.


Filmi i shkurtėr i Federico Alvaraz
“Ataque de Panico!” (Sulmi i Lemerishėm!) paraqiste robotė gjigantė qė
po pushtonin dhe shkatėrronin Montevideon, kryeqytetin e Urugait.

Ai ėshtė 4 minuta e 48 sekonda i gjatė dhe u realizua me njė buxhet prej 300 dollarėsh.

Deri mė tani ai ka marrė mė shumė se 1.5 milionė shikime nė YouTube.

“Unė
e ngarkova “Sulmin e Lemerishėm!” tė enjten dhe tė hėnėn kutia ime
postare ishte plot me mesazhe elektronikė nga studiot e Hollivudit”, i
tha ai shėrbimit tė BBC pėr Amerikėn Latine, BBC Mundo.

“Ishte i mahnitshėm, tė gjithė u tronditėm.”

Filmi
qė i ėshtė kėrkuar zotit Alvarez pėr tė realizuar ėshtė njė film
fantasiko-shkencor qė do tė xhirohet nė Uruguai dhe Argjentinė. Ai
thotė se ka si qėllim tė fillojė diēka nga fillimi dhe tė zhvillojė njė
histori tė re pėr projektin.

“Nėse disa regjisorė nga disa vende
mund ta arrijnė kėtė vetėm duke ngarkuar njė video nė YouTube, padyshim
qė do tė thotė se ēdokush mund ta bėjė kėtė”, shtoi ai.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Videoja ne YouTube con ne kontraten hollivudiane
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: