Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Vjersha Te Bukura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:37 pm

Viti i ri

Ja na erdhi viti i ri
sa jam i gezuar
me kallash e karabin
kam per ta festuar

bombat zbardhen
tej per tej
fusha edhde male
viti i ri do te na gjej
shtrir neper spitale!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:37 pm

Zemra

Zemra e femres eshte gure,
hyre brenda e s'del me kurr.
Zemra e mashkullit eshte hotel,
kush ka qef hyn e del!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:38 pm

Pizhamja


Nata e erret dhe e ftohte,
te kerkoj e ste gjej dot,
me ty me lidhin shume kujtime
ku je fsheh PIZHAMJA IME?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:38 pm

Dasma

Dasma mori fund me kenge e hare, dasmoret shkuan nje nga nje. Mbeti burri me nusen. Ai e kapi per dore dhe e pyeti:
A u merzite qe e le nenen?
Me shume u merzita qe e gjeta tenden.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:38 pm

Bejte shkodrane


Nji zhurme e madhe u nigju:
e ne kembe u cu tan shpia,
Ismeti e Kadria,
Bilali E Sadia,
Enveri e Hakia,
Serveti e Fatria,
Kasemi e Samia,
Halili e Hajria,
Hamiti e Hamdia,
Xhevdeti e Sabria,
Nikolla e Lumnia,
por kot u trazun
se kishte bertit dhia.
E kur u ktheva te shpia
po qanin fmija,
se kishte hup vllaznia,
e mori vesht edhe kojshia,
mu dogj gjella te kusia,
u pjek ma teper ravania
e metme pa buk por hangrem gurabia,
skena pas kurr djath te shpia,
shkoj e ha te kojshia,
vajza e tij mi merr mendt e mia,
me ka xan dashnia
e s'po m'xen rakia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:39 pm

Bukuria


Trendafilat jane te kuq

Manushaqet jane blu

Mua zoti me beri te bukur

C'far dreqin ndodhi me ty?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:40 pm

Amita


Amita sjell jeten
Jeta sjell sportin
Sporti sjell arsimin
Arsimi sjell femren
Femra sjell sexin
Sexi sjell siden
Me mire mos e pi amiten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:40 pm

Ujet e ftohte

Aty ku buron ujet e ftohte
ku kullosin bagetia
atje te shkosh ta marresh ujin
e dashke dhe te shtepia!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:41 pm

Te dashuruar

Ishim ulur te dy ne ballkon.
Une po haja buke me gjalpe...
Ti po haje buke me gjize...
Aty verdall kaloi nje mize..
Une po haja gjalpin,ti gjizen..
Ishim aq te dashuruar...
Sa hengrem dhe mizen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:41 pm

dasma

cou moj lule cou moj bi
cou moj lule cou moj bi
sta pa hajrin shpia ty shpija ty
sta pa hajrin shpia ty shpija ty

besa bab jam tuj pritu tuj pritu
besa bab jam tuj pritu tuj pritu
se m'shkon filmi pa pa mu pa pa mu

cou moj lule cou moj bi
cou moj lule cou moj bi
se don baba nji got raki nji got raki
se don baba nji got raki nji got raki

dreqi ne bark babe ta ka pi ta ka pi
sa t'maton filmi ta bi filmi ta bi dreqi ne bark babe ta ka pi ta ka pi
sa t'maton filmi ta bi filmi ta bi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   Wed Dec 30, 2009 1:42 pm

Per gjith gocat

Ju gocat e tradhtume
Me mir mos e rruni fare
Me mir mos u merzitni fare
Se gjith cunat jan rrota kari
Po jua them nga eksperienca
Se jam nje goc alidemse
Kush do ta kruj me ne
Do ta haje aty ku me shum I dhemb
Kudo qe te shkojm
Me koken lart do qendrojm
Jemi goca t’mira
E jo si ata b****
Jemi vajza qe meritojm respect e dashuri
Po ku ka cun sot qe na I jep keto cilesi
Me mir mos lidhemi fare
Se sa te lidhemi me keta rrota k**i
Jemi goca me nder
E nuk duhet te rrijm me cuna te dhjere
A keni degjuar ndonjeher qe bashkimi ben fuqine
Hajdeni pra goca
E mamat jua q**m
Aaa ka dhe goca p****she
Qe shkojn q**n neper qoshe
Po ne sna plas bytha fare
Se ato jan vetem ca katunare
Cunat duhet te jen besnik
Po ata din vetem
ZHVISHU Q** DHE IK

Kur t’bo dhe me I shemtuti si simpatik
Te vje me ja fut vetes me thik
Po kur ngacmojn ca katunar
Te vje ti thush
IK MOR K*R
Ah desha te shtoja dhe dicka…
Ka dhe cuna t mir qe te duan dhe te respektojn
Kta po qe jan cuna e nuk jan majmuna
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vjersha Te Bukura   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vjersha Te Bukura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Poezit Me Te Bukura!!!-
Kėrce tek: