Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shprehje Paradoksale!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:09 pm

1. Je e shkurter si gjirafa

2. Je vezulluese si vete erresira

3. Te eshte bere fytyra si tavolin saldimi

4. Me cfare i ke lyer floket me tritol..?!!

5. Je zhurmuese si zeri i heshtjes

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:09 pm

1. Per koke te kalamjve qe jam beqar...

2. Ishte nje tullac me floke te drejta...

3. E shikon ate makinen e kuqe...une nuk e shof fare...

4. Sa i keq qe je more Saimir!

5. Leshoje zemren perpara dhe vrapo qe ta arrish...

6. O yll o kafsha me e bukur ne pyll...

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:09 pm

1. E mposhta une deshiren e forte te hidhja syte nga dritarja jote,
nxitova hapat duke thene me vete: Nuk eshte mbrekullia e tete e kesaj bote...!

2. -Si do jete moti neser?
-Ta them une pasneser...

3. Je aq Idiot saqe kur luan rolin e budallait dukesh normal

4. Rri...pse nuk iken?!

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:10 pm

1. Trimi ja mbathi nga frika!

2. Margarita eshte pisanjose dhe mban ere te keqe!

3. Emri: Majlinda - Datelindja 2 Qershor 1983

4. Nje dite do te jemi te gjithe pa zinxhire. Le te shpresojme qe ate dite te mos bjere bore!

5. Agimi nuk erdhi sot ne mengjes!

6. Iliri u fut ne burg!

7. Bashkimi u largua nga grupi!

8. Shpatin e vrane me thike!

9. Besimi eshte tip shume mashtrues!

10. Afrimi ka ikur dhe nuk kthehet me!

11. Clirimin nuk e nxorren nga burgu!

12. Aferdita punon shume naten!

13. Festimi nuk u erdhi ne koncertin festiv se ishte i merzitur me Gezimin!

Lajmerime nga gazetat:

1. Kengtarin e njohur Dashnor Diko e ka lene dashnorja!

2. Koncerti i Shpat Kasapit kthehet ne kasaphane! 3 tifoza theren me thika!

3. Kengetari kosovar Valon Suma digjet ne bythe nga nje fishekzjarre ne skene!

4. Agron Llakajt po i bien floket nga perdorimi i Llakut!

5. Mbreti Leka Zog ka ngelur pa lek!

6. Politikanit Ylli Bufi po i perendon ylli!

7. Jozefina Topalli operohet ne kembe! Mbiemri nuk i ndryshon!

8. Bashkim Fino ndryshon mbiemrin dhe behet Bashkim Grosso!

9. Fatos Nano nuk luan kurre basketball, dhe jo per shkak te mbiemrit!

10. Lulzim Bashes po i thahen lulet ne zyre!

11. Genta Ismaili, Nora Istrefi, Ciljeta Cilaga blejne makina pa airbag dhe s'vendosin rripin!

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:10 pm

0. None Bukuria eshte e shemtuar

0. Virgjeresha eshte *****


1. Trimi u frikesua...

2. I papare shume i njohur...

3. Ai punon turni 3 kamarier tek varrezat.

4. Mosarsyeja ska mundur ta perdor arsyen qe te arsyetoje

5. Pensioni eshte nje pension qe i jepet pensionistit kur del ne pension...

6. Jemi mbledhur ne nje mbledhje per te mbledhur te pambledhshmit qe
nuk mblidhen ne asnje mbledhje...

7. Vendi ku rri publiku - Shtepi publike

8. Sulmues i Flamurtarit - Flamur Topi

9. Dashnori i Madam bovari - Dashnor Diko

10. Ai, qe ben naze - Nazist

11. Ai, qe punon me tulla - Tullac

12. Prifti hypi ne minare te xhamise...

13. Babai i tij punon dentist ne pulari...

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:11 pm

1. I thote nje memec ,nje shurdhi- qorri po na shikon

2. -Ku te punon babi?
-Kolonizator tek fabrika e kolinozit...

3. Me te hyre ne embeltore polici pyet shitesin:

Cfare lloje embelsirash keni?

Shitesi pergjigjet: "I kemi te gjitha format dhe madhesite e embelsirave"

Atehere polici ben porosine dhe thote: "Me jepni tri forma dhe dy madhesi"!

4. Kopraci con femine ne embeltore dhe porosit nje akullore...
-na jep nje akullore...me te miren dhe me te liren....

5. Perqindja e rritjes se zbritje eshte me e madhe se perqindja e zbriijes ne rritje...

6. Zinxhiri i marteses eshte aq i rende per tu mbajtur, saqe duhen dy veta biles
edhe tre qe ta mbajne...

7. Rrofsh e na lenc mbrapa!

8. Une e vleresoj vleresimin tend kur ti me vlereson mua me vleresime te vleresueshme...

9. - O goce a ka nai vend bosh aty ke zemra jote per mu.Ej ,mos e ki problem se edhe
po nuk pati rri ne kemb un.

- Jo re s`ka, prit autobuzin kur te vije...

10. Ju nuk dini me organizu asnje cermonmi vdekje....merre me men gjithe kjo vdekje pa orkester...

11. Mira pyet Benin : Beni ku e ke shtepine ti ..?!!
Beni i thote Mires, e shef ate pallatin dy katesh? Ne kat te trete e kam une!

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:11 pm

1. ANALFABETI ME I MADH I FSHATIT ESHTE MESUESI I GJUHES

2. Prit 2 minuta se kam pune dy sahat

3. ATA ISHIN ME SHUME SE 100 VETA...ISHIN NJA 50 VETE

4. Nėqoftėse ėshtė e vėrtetė se rėnia e njė glase zogu mbi kokėn
e njė njeriu sjell fat, atėherė mbi kokat e disa politikanėve qė kanė
arritur tė bėhen qeveritarė, me siguri do tė ketė rėnė ndonjė bajgė.

5. Leximi i gazetave na dhuron katėr tė mira, gėnjeshtrat, humbjen
e parave , tė kohės dhe, plumbin e shtypshkronjės.

6. Shoqja ime ka arritur nė pėrfundimin se, njerėzit e trashė janė shumė tė hollė!

7. Kryeqejfi i bashkėkombasve tė mi ėshtė kur tė tjerėve u mbetet qejfi

8. Cfare beli si kavanoz receli...hahahahahaha

9. I vetmi gaz qė nuk tė bėn pėr tė qeshur, por tė trishton dhe tė merr jetėn,
ėshtė ai qė tregtohet me bombula.

10. Mjekja popullore pasi kontrolloi tė moshuarin 87 vjecar, zbuloi shkaqet e dhimbjes
sė mesit tė tij dhe i tha: Mos u mėrzit xhaxha, se do tė vijnė ato! Hahahahahaha.

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
ONUFRI

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   Wed Dec 30, 2009 2:11 pm

1. Romeo e Zhuljeta jetuan aq pak nė dashuri, saqė nuk vėrtetuan nė duheshin
me tė vėrtetė apo jo. Po tė ishin martuar, Shekspiri nuk do te shkruante tragjedi
, por komedi pėr jetėn e tyre.

2. Cuditėrisht, ne urrejmė mė shumė ata qė na kanė bėrė nder dikur
, se ata qė na bėjnė keq sot.

3. Gjirokastriti kritikon te birin...
"...nuk thuhet di por dy, more kokeqip..."

4. Ata erdhen duke ikur!...

5. Bota eshte e rrumbullaket, megjitheate njerzit f***** neper qoshe!

6. Adami i thote Eves :
- Ti ke qene gruaja qe kam dashur me shume dhe s`te kam tradhetuar as edhe nje here!
- E di : I thote Eva: Por mos harro se kam qene dhe gruaja e vetme ne bote .

7. Mos hyr ne det derisa te mesosh not.

8. Asnje nuk shkon tek ai PUB-i, eshte gjithnje plot.

9. Nese i ke lexuar mesazhe, pergjigju, ne rast te kundert,
me shkruaj qe nuk i lexove.

10. Paradoks i shkruar ne nje leter:
- Perpara- ē'fare lexoni mbrapa eshte e vertete.
- Mbrapa-ē'fare lexuat perpara nuk ishte e vertete.

11. Dicka qe s'e ke hequr ti e ke.
- Ti briret nuk i ke hequr, pra ti ke brire.

12. Nje berber premtoi qe do te rruante gjithe fshatin, perveē vetes.
A mund ta mbaje dot premtimin ???

13. SMS
- Ajo:Te lutem me kthe pergjigje!
- Ai: Nuk kam lek ne telefon.
(tru story)

14. Alo- me degjon?
me thuaj, nese nuk me degjon .

15. Nuk te fuksionon tastiera?
Atehere shtyp tastin Invio...

16. Ik mi katunare qe s`ke pare lop me sy! Hahahahahaha...

_________________
Para se te vije ti, jeta ime ishte nje nate pa hene.
Shume e erret, por me disa yje. Pike dritash e racionaliteti.
Me pas ke mbikaluar qiellin si nje meteorit e
papritur dhe cdo gje ka marre zjarr. Kishte drite, kishte bukuri.
E kur u largove, meteorita humbi pas horizontit
dhe erresira u rikthye. Nuk kishte ndryshuar asgje,
por syte e mi kishin mbetur te verbuar.
Nuk shihja me yjet. Asgje nuk kishte me kuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shprehje Paradoksale!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shprehje Paradoksale!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Humor-
Kėrce tek: