Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albina
vip
vip
avatar

Female
Postime : 176
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Italia
Anėtarėsuar : 04/11/2007

MesazhTitulli: 16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės   Thu Dec 31, 2009 5:40 am

Jessica Watson, australiana 16 vjecare ka filluar xhiron e botės vetėm. Nėse realizon kėtė ndėrmarrje ajo kthehet nė vajzėn mė tė re qė realizon njė lundrim solo rreth e pėrqark globit. Adoleshenteja u nis nga porti i Sydney e shoqėruar nga duartrokitjet e mbėshtetėsve tė saj.

Udhėtimi i Xhesikės pritet tė zgjasė rreth 8 muaj gjatė tė cilave pritet tė pėrshkojė rreth 41 mijė e 400 km. Gushtin e kaluarv ishte njė djalosh 17 vjecar anglez qė tentoi njė ndėrmarrje tė tillė por qė pėr shkak tė problemeve teknike u detyrua tė zbriste nė tokė tre herė gjatė udhėtimit tė tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://shpirtilir.com/
 
16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: