Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 lotet e krokodilit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: lotet e krokodilit   Sun Jan 03, 2010 3:29 am

Prej kohesh njerezit kishin vene re se krokodilet pasi hanin gjahun e
kapur ne ujin e detit fillonin e lotonin. Kjo dukuri te linte
pershtypjen se kjo kafshe qante prene e ngrene. Prandaj dhe lindi
shprehja ''lotet e krokodilit'' qe personifikonin hipokrizine e
njerezve te ligj. E verteta eshte se krokodilit nuk i vjen keq...... per
kafshen e ngrene por eshte gjendra e kripes ajo qe prodhon lotet. Dhe
pikerisht pasi krokodili ka kollofitur kafshen se bashku me ujin e
kripur fillon veprimin e saj gjendra e kripes qe ndalon sasine e tepert
te kripes e cila del jashte ne formen e pikave te loteve...

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
lotet e krokodilit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: