Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 femrat flasin shumė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: femrat flasin shumė   Sun Jan 03, 2010 3:31 am

Gjithmonė kemi dėgjuar tė thuhet se femrat flasin shumė, por qė
ato tė thoshin 36 mijė fjalė nė ditė kėtė askush nuk e kishte
menduar... Ndėrkaq sipas studimeve mė tė fundit tė bėra jashtė dhe tė
botuara nė njė revistė shkencore zvicerane meshkujt flasin sa gjysma e
femrave, pra vetėm 18 mijė fjalė nė ditė. Kapacitetet men...dore dhe
ndryshimet genetike qė bėjnė meshkujt me femrat tė jenė kaq tė ndryshėm
nga njėri-tjetri duket se nuk kanė tė sosur.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
femrat flasin shumė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: