Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Soni Malaj: Me Florin, jemi vetem miq

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Soni Malaj: Me Florin, jemi vetem miq   Sun Jan 03, 2010 2:55 pm

Mbrėmė mes miqsh, Soni Malaj ka promovuar kėngėn dhe videoklipin e
saj mė tė ri me titull “Me faj, pa faj”.Vajza sharmante e ishgrupit
“Spirit Voice”, gjeti disa momente pėr tė na rrėfyer tė gjitha
prapaskenat e realizimit tė videoklipit, madje ajo ka pohuar pėr herė
tė parė edhe raportet e saj me Florian Mumajesin.Soni Malaj pranon se
mes saj dhe djaloshit qė i kishte rrėmbyer zemrėn pėr mė shumė se 1 vit
e gjysmė, nuk do tė mungojnė edhe nė tė ardhmen bashkėpunimet, tė cilat
deri tani kanė qenė tė suksesshme.
Ajo ka theksuar se ata kanė mbetur dy miq tė mirė, kjo pėr faktin se
janė artistė, miqėsia do tė vazhdojė e tillė edhe nė tė ardhmen.
Ndėrkohė qė nė festėn e promovimit ka pasur shumė miq tė afėrt tė
Sonit, tė cilėt e kanė uruar atė pėr kėngėn, por kanė munguar edhe
shumė tė tjerė, qė sipas kėngėtares, kjo ka ndodhur pėr faktin se njė
pjesė e tyre kanė qenė nėpėr koncerte dhe njė pjesė duke pushuar jashtė
vendit.
Jeni kthyer sėrisht me njė kėngė dhe videoklip tė ri, ē’mund tė na thoni pėr tė?
Nė fakt, ėshtė njė kėngė ndryshe nga tė tjerat qė kam kėnduar deri
tani, ėshtė ritmike, por edhe melodioze, ēka edhe mė bėn tė veēantė,
nga baladat apo kėngėt e tjera mė ritmike qė kam kėnduar.
Ku ėshtė realizuar vidoeklipi i kėngės “Me faj, pa faj”
Ashtu si edhe herėt e tjera, ky videoklip i ėshtė besuar regjisorit tė
njohur maqedonas princ Aleksandėr, me tė cilin kam punuar pėr disa vjet
radhazi. Ai ka menduar deri nė detaje tė gjithė videoklipin dhe nė
momentin kur gjithēka ishte gati pėr tė startuar xhirimet kam udhėtuar
drejt Maqedonisė pėr tė finalizuar gjithė punėn.
Kush u kujdes pėr look-un tėnd?
Roza, gruaja e regjisorit princ Aleksandėr, e cila duke qenė edhe mė
afėr konceptimit qė i ishte bėrė videoklipit, kishte menduar deri nė
detaje tė gjitha veshjet dhe grimin qė duhet tė zgjidhja pėr kėtė
videoklip.
Sa kanė zgjatur regjistrimet dhe a ka ndonjė moment pikant?
Nė fakt, nė momentin qė unė kam shkuar nė Maqedoni, qė ditėn e nesėrme
kemi filluar xhirimet e videoklipit, pasi tė gjitha ishin vendosur nė
vijė nga regjisori dhe puna mbaroi brenda njė dite.Sigurisht qė nga ky
videoklip mund tė kujtoj shumė momente, por njė nga mė tė kėndshmit,
ishte kur mua mė duhej tė zbrisja dhe ngjitesha nga skena, e cila ishte
3 metra e lartė dhe kjo situatė shkaktonte edhe tė qeshura mes stafit.
Po pėr aktorin mbėshtetės nė klip, a kishit gisht nė zgjedhje?
Zakonisht preferoj qė tė konsultohem me partnerėt, qė do tė marrin
pjesė nė videoklipet e mia, por duke qenė sė kam besim te Aleksandėr,
nuk e kam bėrė. Aktori Vasil Zafirchev, ishte zgjedhja e regjisorit dhe
unė i besova asaj ende pa e parė, kėshtu qė kam mbetur shumė e kėnaqur,
kjo edhe pėr faktin se ai ėshtė njė aktor mjaft i zoti dhe i pėlqyer nė
Maqedoni.
Cilėt janė autorėt e kėngės?
Kėnga “Me faj, pa faj” ka pėr autor kompozitorin Florian Mumajesi,
ndėrsa tekstin e ka shkruar Big Basta dhe videoklipi ėshtė njė
produksion i “Supersonic Production”.Njė rol mjaft tė rėndėsishėm nė
kėtė videoklip ka pasur edhe aktori kryesor, qė ėshtė Vasil Zafirchev,
bashkėshorti i kompozitores sė njohur Kaliopi, i cili renditet ndėr
aktorėt mė tė mirė nė Maqedoni.
Si janė marrėdhėniet tuaja me Florin?
Jam vėrtet shumė e lodhur nga thashethemet mediatike, nė lidhje me
jetėn time private. Fundja ne jemi artistė, ndaj bashkėpunimet do tė
vijojnė, pra mes meje dhe Florit do tė ketė sėrish bashkėpunime edhe nė
tė ardhmen, si dhe do tė vazhdojmė tė mbetemi sėrish miq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Soni Malaj: Me Florin, jemi vetem miq
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: