Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Inis Gjoni ne shoqerine e kampionit te Body Building

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Inis Gjoni ne shoqerine e kampionit te Body Building   Sun Jan 03, 2010 2:55 pm

Ai ėshtė vetėm 23 vjeē, por ka shumė pėr tė na treguar pėr jetėn e
tij. Nė moshėn 22 vjeēare, pikėrisht njė vit mė parė, Marin Meksi ka
marrė trofeun e kampionit tė Body Building nė Shqipėri dhe nė konkurset
ndėrkombėtare ka dalė nėnkampion i Europės po nė kėtė sport. Por
pasioni pėr trupin e bukur e plot muskuj nuk ia ka larguar Marinit
dėshirėn pėr librat. Sivjet ai mbaron fakultetin e Drejtėsisė dhe
shpreson tė bėhet njė avokat ose noter i njohur. Marini ndėr tė tjera
ėshtė njė djalė me fat pasi ėshtė biri i Mira Meksit, shkrimtares dhe
pėrkthyeses sė njohur e cila ėshtė njėkohėsisht edhe njė nga pronaret e
televizionit “Alsat”.
Tė gjitha kėto e kanė bėrė tė sigurtė Marinin nė rrugėn e tij pėr tė
cilėn ai nuk ka dyshim se do tė jetė e suksesshme. “Nuk mė mungon asgjė
qė tė bėhem i suksesshėm nė jetė edhe si jurist por edhe si sportist
pasi kam talent, kam bėrė shkollė, jam i pashėm, por kam edhe para”
-tregon ai pėr “Panorama Plus”.
MIRA KUNDĖR PASIONIT TĖ TĖ BIRIT PĖR BODY BUILDING
Mira Meksi duke qenė shumė e apasionuar pas librit dhe padyshim edhe
pas shkollės, nuk e ka parė me sy tė mirė pasionin e tė birit pėr tė
patur njė trup muskuloz pasi e gjitha kjo kėrkonte kohė dhe pėrkushtim
brenda mureve tė palestrės. Kjo edhe pėr arsyen se ky sport ėshtė shumė
i paragjykykuar pasi djemtė e fiksuar mbas
muskujve, tė krijojnė idenė sikur nuk dinė tė bėjnė asgjė tjetėr nė
jetė veēse tė demonstrojnė trupin e tyre. Mirėpo Marini ka arritur t’i
bėjė tė dyja, edhe shkollėn edhe sportin duke i dhėnė fund dilemave tė
mamasė shkrimtare.
SHOQĖRIA ME INISIN DHE TĖ TJERAT
Ka tėrhequr vemendjen tonė pasi njė javė mė parė kur u bė promovimi i
klipit mė tė ri tė Ingridit dhe Ēiljetės, Marini ėshtė parė teksa
shoqėronte Inis Gjonin, vajzėn e njohur tė ekranit. Dhe menjėherė tė
shkon mendja se mos e ka njohur nė Alsat, televizionin e familjes sė
tij ku Inis Gjoni ka njė program tė sajin. Por jo. Marini tregon se me
Inisin ka njė njohje 10 vjeēare pasi ai gjithmonė ka preferuar tė
shoqėrohet me vajza mė tė rritura se vetja. Madje ka qenė vetė ai qė ia
ka prezantuar tė jėmės, kohė kur Inisi donte ta ēonte nė njė televizion
projektin e saj. Duke dashur tė kuptojmė mė shumė rreth miqėsisė sė tij
me Inisin dhe pasionit tė 23 vjeēarit pėr vajzat mė tė rritura,
pėrpiqemi tė mėsojmė se ēfarė marrdhėnieje ekziston mes tij dhe Inisit.
“Inisin e kam si motėr, - tregon Marini, por ka plot vajza tė tjera tė
njohura tė cilat i kam shumė mė tepėr sesa shoqe apo
motra”. - pėrfundon ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Inis Gjoni ne shoqerine e kampionit te Body Building
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: