Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Rudina Magjistari me djalin e Edi Rames

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Rudina Magjistari me djalin e Edi Rames   Sun Jan 03, 2010 2:57 pm

Ka qenė padyshim njė nga historitė e dashurisė mė interesante ajo
mes vajzės sė njohur tė televizionit, Rudina Magjistari dhe kryetarit
aktual tė PS-sė dhe Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama. Edhe pse qė tė dy
shumė tė rezervuar pėr tė folur pėr jetėn private, nė atė kohė kur
lidhja e tyre ishte nė ditėt mė tė mira, teksa i pyesje nė intervista
tė ndryshme, ata flisnin pa ndroje pėr ndryshimin pėr mirė qė kishte
marrė jeta e secilit falė kėsaj historie dashurie. Ishte pa dyshim njė
dashuri qė na bėri tė gjithėve tė ėndėrrojmė asokohe dhe as qė mund tė
na shkonte nėpėr mend se njė ditė do tė merrte fund.
Nė vitin 2003, kohė kur kjo lidhje u bė publike, ēifti shihej gjithandej bashkė.
Ishte pikėrisht ajo kohė kur Edi Rama kishte marrė mandatin e tij tė
parė si kryetar i Bashkisė sė Tiranės, por shihej qartė se ambiciet e
tij pėr tė ndenjur nė atė post por edhe pėr t’u pėrf- shirė nė
politikė, ishin tė mėdha. Dhe prezenca nė krah tė tij e njė vajze shumė
tė dashur pėr publikun ishte njė plus i madh pėr tė. Rudina gjithashtu
nė atė kohė ishte nė kulmin e karrierės sė saj, kjo falė talentit dhe
eksperiencės, por
njė ndikim ishte padyshim edhe fakti se vajza ishte e dashura e
qytetarit mė tė rėndėsishėm tė Tiranės. Vajza simpatike bionde ishte
prezente nė ekran me programet mė tė ndjekura tė momentit. Nėpėr
intervista ata tregonin se lidhja e tyre shkonte si mos mė mirė. Ata
jetonin sė bashku, Rama pohonte se Rudina ishte njė suport i madh nė
angazhimet e tij, madje ata tregonin shpesh edhe detaje nga jeta e tyre
si tė dashu
ruar. Mjafton tė kujtojmė kohėn kur tė dy u futėn nė dietė pėr tė
arritur peshėn qė dėshironin. Mbas katėr vitesh lidhja e tyre merr
fund. Kėsaj radhe asnjėri nuk nxiton ta pohojė kėtė fakt nė faqet e
gazetave e revistave ashtu siē ndodhi kur ata u lidhėn bashkė. Njė
heshtje plotė nga tė dy, ndėrkohė qė pėshpėritej se ata tashmė ishin
ndarė. Gati rreth njė vit mbas ndarjes, Rudina Magjistari thyen
heshtjen duke deklaruar pėr “Panorama”-n se ata tė dy nukjanė mė bashkė
prej shumė muajsh. Ishte tamam koha kur Rama sapo kishte marrė mandatin
e tretė si kryetar bashkie i Tiranės. Mad- je gazetarėt e ngacmonin
duke e pyetur pėr kė kishte
votuar nė zgjedhjet lokale dhe a ishte kėnaqur pėr zgjedhjen e Ramės
sėrish nė krye tė bashkisė. Duke dashur tė jetė brenda tė gjitha
etikave tė mundshme, Rudina pohonte se suksesi i radhės i Ramės e
kishte gėzuar shumė.
DJALI I RAMĖS DHE MARREDHĖNIA ME RUDINĖN
Gregori, djali i vetėm i Edi Ramės, i cili ishte fryt i martesės sė tij
me aktoren e njohur Matilda Makoēi, sot ėshtė 17 vjeē. Dhe po tė bėjmė
njė llogari tė thjeshtė, i bie qė tė ketė qenė i rritur nė kohėn kur
Rama dhe Magjistari ishin bashkė. Nė moshėn 12-vjeēare ai e dinte mirė
se ēfarė ishte Rudina nė jetėn e tė atit dhe kjo
mbase mund tė ketė qenė arsyeja qė edhe ai e shihte vajzėn si njė njeri
tė afėrt tė tij. Natyrisht ky nuk ishte rasti klasik kur e dashura e
babait shihej si gruaja qė i kishte zėnė vendin mamasė, pasi djali i
Ramės nuk i ka parė asnjėherė bashkė prindėrit pėr arsye tė divorcit tė
tyre qė kur ai ishte bebe. Gregori ka trashėguar shumėēka nga i ati.
Siē e shihni edhe nga kėto foto, ai i ngjan shumė nga pamja fizike por
mesa duket ka trashėguar edhe dėshirėn dhe talentin pėr pėr pikturėn,
pėr tė cilėn po bėn edhe shkollėn, liceun artistik tė Tiranės, shkollėn
qė ka ndjekur dikur edhe i ati. Takimi i Rudina Magjistarit me
Gregorin, i fiksuar edhe nga paparaci ynė, nuk ka ndodhur vite mė parė
kohė kur Rama dhe Magjistari ishin bashkė, por vetėm njė javė mė parė,
dhe rreth mė shumė se njė vit kur ata tė dy nuk janė mė bashkė. Rudina
dhe Gregori kanė mesa duket njė pasion tė pėrbashkėt, atė tė muzikės sė
James Blunt dhe pikėrisht nė koncertin e tij tek stadiumi “Qemal
Stafa”, janė takuar me njėri-tjetrin. Ėshtė impresionuese xhentilesa e
djalit tė Ramės, i cili ka komunikuar me ish tė dashurėn e babait sikur
tė ishte shoqe e tij pa e parė si barrierė faktin se ata tė dy nuk janė
mė bashkė. Gregori i ka treguar diēka nė celular Rudinės, mbase ndonjė
foto a mesazh dhe qė tė dy kanė buzėqeshur teksa e shikonin. Duket se
marrėdhėnia e tyre ka qenė shumė e mirė nė tė kaluarėn dhe vijon tė
jetė e tillė. Asgjė pėr t’u habitur po tė kemi parasysh edhe natyrėn e
ėmbėl dhe tė qeshur tė Rudinės dhe aftėsinė qė ka ajo pėr t’i bėrė tė
gjithė pėr vete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Rudina Magjistari me djalin e Edi Rames
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: