Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Nga Festivali Mikrofoni i Arte ne Tirane

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Nga Festivali Mikrofoni i Arte ne Tirane   Mon Jan 04, 2010 7:24 pm

Ne
festivalin e V "MIKROFONI I ARTE 2006", qe tani
disa vite me radhe organizohet nga Radio +2 ne
Tirane, paraqitja e kengetareve ishte me
teper se e shkelqyeshme, kurse disponimi
per defrim ishte ne nivel te larte si per
kengetaret e talentuar, ashtu edhe per publikun
shqiptar. AlbaNur nje kohe te gjate bashkepunon
me Radio +2 dhe si fryt i ketij bashkepunim ne e
pame te udhes te disponomjme edhe diasporen
shqiptare duke i bere ca komente te lezetshme ne
disa fotografi qe vertete jane te bukura dhe
teper terheqese per syrin e vizitoreve tane.
A ka pune me te mire per ndonje bukurosh djal
shqiptar sesa te mbaj ne krahror yllin e sesksit
shqiptar Zajmina Vasjari. Ne kete festival fati
i buzeqeshi Olti Currit, i cili nje kohe te
gjate do ti mbaje mend tuqkat e forta te bythve
te Zajmina Vasjarit.


Mikrofoni i Arte 2006

Edicioni i peste i festivalit "Mikrofoni i Arte"
perfundoi me sukses.

Greta Koēi eshte fituese e ēmimit te madh “Mikorfoni i
Arte”.

Greta Koēi ia arriti me kengen “Hajde thuaji djalit”
kompozim i Genti Lakos me tekst te Gjegj Jorgaqit.

Koēi u shpall fituese ne prani te perfaqesueses se
ministrise se Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve qe
atribuon kete ēmim.

Nata finale, nje spektakel i hapur ne Sheshin Nene
Tereza nje transmetim i drejtperdrejte nga televizioni
Vizion +, zgjati rreth tre ore megjithe tundimet e motit
te keq me shi.

“Mikrofoni i Arte” del keshtu jashte skenes se Pallatit
te Kongreseve duke iu drejtuar nje publiku rinor me
rrymat ne mode sot ne muziken shqiptare.

Finalen e ketij edicioni e mberriten 18 kenget e
perzgjedhura nga degjuesit e Radios “+2” ku jane
transmetuar per disa muaj.

Parada e konkurrimit e drejtuar nga Olti Curri dhe Aida
Bajraktari u nderpre me dy intermexo po muzikore nga
grupi rumun “Morandi” dhe Besa te ftuarit per te
pershendetur festivalin per rreth nje ore.

Ēmimet te tjera qe u dhane ne kete edicion te Mikrofonit
te Arte jane:

“Radio Hit +2” – G-BANI dhe Crazy Girl me kengen “Te dua”


Ēmimi i Diskografise Kastro Zizo dhe Rozana Radi me
kengen “Meni mosi”

Ēmimi e Performances Kozeta dhe Mister Elvis me kengen
“Yes or No”

Ēmimi i internetit Edita Sopiani me kengen “Me mua nuk
ka loje”

Orkestrimi me i mire Gjergj Leka per “Nje puthje si ne
enderr” kenduar nga Evis Mula

Teksti me i mire Agim Doēi per “Nje puthje si ne enderr”


Ēmimi Tendence per Gerta Hetes me kengen “Kerkome”Komento
festivalin Mikrofonin e Art ne Forum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Nga Festivali Mikrofoni i Arte ne Tirane
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: