Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Peshkopia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Peshkopia   Wed Jan 06, 2010 1:09 am



Ndodhet nė pjesėn verilindore tė Shqipėrisė. Fjala
Peshkopi rrjedh nga greqishtja e vjetėr“episcopi”, qė do tė thotė
residence e peshkopit. Pėr here tė parė ėshtė pėrmendur nė njė dokument
tė shekullit tė XV.


Ndodhet
nė pjesėn verilindore tė Shqipėrisė. Fjala Peshkopi rrjedh nga
greqishtja e vjetėr“episcopi”, qė do tė thotė residence e peshkopit.
Pėr here tė parė ėshtė pėrmendur nė njė dokument tė shekullit tė XV.
Qyteti ėshtė njė bazė pėr tė vizituar parkun kombėtar tė Lurės si dhe
ėshtė i njohur pėr Llixhat ( ujrat termale te tij).
Peshkopia ėshtė qytet nė Shqipėrinė e verilindore. Peshkopia ndodhet nė
tė dy anėt e Lumit Drin. Lugina e Drinit ėshtė pjesa mė e ulėt e
rrėthit. Nė afėrsi tė Peshkopisė ndodhet dhe mali mė i lartė i
Shqipėrisė , Mali Korabit (2751m).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Peshkopia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Kultura dhe Historia :: Qytetet Shqiptare-
Kėrce tek: