Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Festat e fundvitit, pemė Krishtlindjesh nė ujėrat e Ohrit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Festat e fundvitit, pemė Krishtlindjesh nė ujėrat e Ohrit   Wed Jan 06, 2010 2:34 amKėtė vit, rreth 30 zhytės nga Maqedonia dhe Shqipėria kane zbukuruar
pemen e Krishtlindjeve te zhytur nė ujėrat e Liqenit tė Ohrit. Ky eshte
viti i shtate qe behet nje eveniment i tille. Pema eshte e vendosur nė
tre metra thellesi nga siperfaqja e liqenit nė Gjirin e kompleksit
muzeal te Bones, afer Gradishtes dhe ėshtė e dukshme nga siperfaqja.
Sipas agjencise informative te Maqedonise, zhytėsit kane zbukuruar
pemen me zbukurime tė renda, kėshtu qė ato duken te natyrshme nėn ujė.
Pastaj, ata mirėpritėn Babagjyshin e Vitit te Ri dhe kane uruar
njėri-tjetrin me njė gotė shampanjė.


Kjo traditė, e filluara nga anėtarėt e klubeve tė ndryshme "tė
Ohrit" dhe "Amfora", dhe ėshtė kthyer nė njė lloj tėrheqje turistike.
Organizatorėt shpresojnė se kjo do tė sjellė shumė vizitorė nė liqenin
e Ohrit pėr pushimet e Vitit tė Ri. Zhytesit do te ndertojne dhe nje
tjeter peme Krishtlindjesh ne ujerat e Liqenit te Ohrit, ne burimin e
lumit Drin, prane kompleksit te manastirit te Shen Naumit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Festat e fundvitit, pemė Krishtlindjesh nė ujėrat e Ohrit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: