Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: 16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės   Wed Jan 06, 2010 2:45 amJessica Watson, australiana 16 vjecare ka filluar xhiron e botės vetėm.
Nėse realizon kėtė ndėrmarrje ajo kthehet nė vajzėn mė tė re qė
realizon njė lundrim solo rreth e pėrqark globit. Adoleshenteja u nis
nga porti i Sydney e shoqėruar nga duartrokitjet e mbėshtetėsve tė saj.


Udhėtimi i Xhesikės pritet tė zgjasė rreth 8 muaj gjatė tė cilave
pritet tė pėrshkojė rreth 41 mijė e 400 km. Gushtin e kaluarv ishte
njė djalosh 17 vjecar anglez qė tentoi njė ndėrmarrje tė tillė por qė
pėr shkak tė problemeve teknike u detyrua tė zbriste nė tokė tre herė
gjatė udhėtimit tė tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: