Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra   Wed Jan 06, 2010 2:48 amNjeriu mė i gjatė nė botė ėshtė nga Turqia. Konfirmimi vjen nga libri i
rekordeve Gines qė njohu zyrtarisht Sulltan Kosen si personin mė tė
lartė nė planet. Ai ėshtė 27 vjec, dhe thotė se ėshtė vėnė nė kėrkim tė
dashurisė. Ndonėse centimetrat e tepėrt nė gjatėsi, qė e kanė
karakterizuar qė nė vogėli duket se e trembin vajzat nė fshatin e tij.
Megjithatė ai nuk heq dorė.


“Jam nė kėrkim tė dashurisė- deklaroi Sultan Kosen nė Londėr ku u
shpall zyrtarisht si burri mė i gjatė i tokės. Sulltani ėshtė 2 metra e
45 cm i gjatė. Ai ka pėllėmben 27,5 cm dhe shputen mė tė madhe te
planetit plot 36.5. Rrobat i qep me porosi dhe shtrati ku fle ėshtė tre
metra i gjatė. Ai vazhdoi tė rritej deri nė moshėn 10 vjecare, kur i
hoqėn njė masė tumori dhe mė pas rritja u frenua. Nė ėndrrrat e tij
pėrvec krijimit tė njė familjeje ėshtė dhe ajo e gjetjes sė njė makine
qė ta nxėrė dhe pse jo me tė, tė shėtisė botėn.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: