Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Avatar fut ne xhep mbi nje milarde.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Avatar fut ne xhep mbi nje milarde.   Wed Jan 06, 2010 11:45 amI cilesuar filmi i vitit, historia
fantastiko-shkencore e James Cameron, “Avatar”, ka grumbulluat mė shumė
se njė miliardė dollarė pas vetėm 17 ditėsh shfaqjeje, duke thyer
njėherit rekord pėrfitimesh.
Vetėm nė SHBA, ky film (pėr 17 ditė) ka grumbulluar 352.1 milionė
dollarė, ndėrsa neper bote (duke perfshire Shqiperine, ku si asnjeheree
tjeter filmi ka filluar te shfaqet ne te njejten kohe me kinemate e
huaja) ka arketuar 670 milionė dollarė.
Cameron provon edhe njehere se eshte nje regjisor i veprave te medha
pas filmave rekordberes si Terminator apo Titanic (filmi me arketimet
me te medha ne te gjithe boten).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Avatar fut ne xhep mbi nje milarde.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: