Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Ditelindja e Elvis Presly

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Ditelindja e Elvis Presly   Sat Jan 09, 2010 11:18 pmMijera admirues te Elvis Presley e kane kujtuar kengetarin legjendar ne 75 vjetorin e ditelindjes se tij.


Njeriu
qe njihet nga miliona admirues thjesht si Elvis, ka shitur me shume se
nje miliarde disqe ne mbare boten, ndersa fama e tij vazhdon edhe 33
vjet pas vdekjes.

Ne vendlindjen e tij ne Memphis te shtetit
Tennessee, adhuruesit u mblodhen per te festuar jeten e shkurter te
ketij ylli te muzikes.

Ēdo vit, kompania Elvis Presley
Enterprise zhvillon aktivitete te veēanta me 8 janar ne diten e lindjes
se kengetarit dhe me 16 gusht diten e vdekjes.

Festimet tre
ditore te ketij viti perfshine nje darke ne klubin privat te
admiruesve, dhe turne te shtepise se tij. Ne fakt ditelindjen e
idhullit te tyre e kremtuan grupe admiruesish ne te gjithe boten. Disa
prej tyre, imitues te veshur me kostume te bardha te Elvis Presleyt ne
Australi, udhetuan me tren nga Sydney posaerisht per festivalin e
pervitshem te legjendes se Rock and Rollit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Ditelindja e Elvis Presly
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: