Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 “Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: “Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte   Sat Jan 09, 2010 11:23 pm
"Avatar"
po thyen cdo rekord qe i del perpara duke u vene ne ndjekje te
“Titanic”, por nje ndihme te madhe per kete sukses i ka dhene edhe
vendimi i regjisorit James Cameron per te prere sekuencat me skena te
nxehta, ne menyre qe filmi te mos censurohet ne disa vende te botes.

Kete
e konfirmon aktorja protagoniste Zoe Saldana, e cila luan ne rolin e
Neytirit. Ajo shprehet se ka realizuar nje skene te tille me aktorin
Sam Worthington, por Cameron nuk ka dashur ta censuroje filmin per 13-
vjecaret, prandaj ai vendosi ta prese kete pjese.

Nderkohe,
filmi qe mbahet si nje gjigant i fantashkences, po i rrit perdite e me
shume arketimet. Aktualisht ka arritur te grumbulloje 1.14 miliarde
dollare, duke kaluar “Zotin e Unazave” dhe duke hedhur veshtrimin drejt
vendit te pare qe mbahet po nga filmi i Cameron “Titanic” me 1.8
miliarde dollare. “Avatar” ka afat deri ne daten 7 mars...do t’ia dale
mbane?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: Re: “Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte   Mon Jan 11, 2010 12:11 pm

Ky Eshte Shume Filem I Bukur E Meriton Very Happy

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Re: “Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte   Mon Jan 11, 2010 3:18 pm

eshte i pa par
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: “Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
“Avatar”, Cameron preu skenen e nxehte
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: