Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 55 ton pleh per ditelindjen e gruas

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: 55 ton pleh per ditelindjen e gruas   Mon Jan 11, 2010 2:40 pm

Njė person nga Lowa i ka dhuruar
bashkėshortes sė tij pėr ditėlindje njė dhuratė tė veēantė dhe praktike
qė e kishte gėzuar atė tej mase, e ndėrsa dhurata ishte e dobishme edhe
pėr fermėn e tyre.Dick Kleis pėr ditėlindjen e gruas
sė tij Carole ka blerė 55.000 kg pleh natyror, me tė cilin nė fermėn e
tyre ka shkruar “Gėzuar ditėlindjen, tė dua”. Familja Kleis jeton nė
lindje tė Lowes, ndėrsa plehu qė ėshtė tretur nga reshjet e borės, i ka
shėrbyer shumė mirė fermės sė tyre. Dick ka arritur qė pėr tre orė me
ndihmėn e traktorit, tė shkruante kėtė mbishkrimin nė fermėn e tyre.
Carole ėshtė shprehur shumė e kėnaqur me kėtė dhuratė, ndėrsa ėshtė
duke menduar se si ta befasojė bashkėshortin e saj, pėr ditėlindjen e
tij qė po afrohet.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
55 ton pleh per ditelindjen e gruas
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: