Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Nastradini Per Ju

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AK__47
antar i ri
antar i ri
AK__47

Male
Postime : 25
Age : 26
Vendodhja Vendodhja : GrAmSh Albania
Emploi : ERR0R 404 ERR0R
Loisirs : ERR0R 404 ERR0R
Anėtarėsuar : 25/12/2009

MesazhTitulli: Nastradini Per Ju   Sat Jan 16, 2010 5:37 pm

Barcaleta me Nastradinin...
Nastradini dhe Cifuti
Nje here Nastradin efendiu kish mbetur fyshek pa leke dhe shkoi
nen penxhere te nje cifuti te pasur dhe atje unjet ne gjunje e i lutet
zotit:
- Me jep njeqind leke se, sikur te me japesh, nentedhjete e
nente nuk i marr, ngaqe nuk mbaroj dot pune me aq! Cifuti qe mbante
vesh permbrenda penxheres, e degjoi dhe tha me vete: "Do ta provoj
njehere cdo te beje, do ti hedh vetem nentedhjete e nente leke; valle a
do ti pranoje?" Dhe i mbeshtolli vertet aq leke ne nji shami dhe i
hodhi perpjete mesa fuqi pati, pa i rene ne sy te Nastradinit. Dhe
shamia me leke ra pastaj poshte, perpara Nastradinit, tamam sikur
zbriti nga qielli. Ahere Nastradini zgjati doren e i mori dhe zgjidhi
shamine e i numeroi: - Nje, dy, tri, ... nentedhjete e nente dhe shamia
njeqint! Tamam aq sa me duheshin! Dhe i futi ne xhep e shkoi.

Nastradini dhe Gomari
Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thote qe nuk e kam. Ne ate kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thote tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.
Nastradini

Nje dite Nastradini kishte dale me 3 shoke 1 francez 1 amerikan dhe 1 gjerman.
Dhe
kishin menduar te vinin reth e rotull tokes dhe keshtu bene vajten
blene nje avion dhe filluan qe nga Amerika. dhe nxori doren jashte
amerikani dhe tha ky eshte vendi tim se sapo e nxora doren preka
ndertesen e Chicagos. E mire qe e verteta keshtu beri dhe francezi
nxori doren dhe tha kjo eshte franca se sa e nxora une doren preka
kullen e ifelit. e mire keshtu e beri dhe gjermani dhe preku murin e
berlinit pastaj ishin mbi Shqiperi dhe nastradini kishte blere nje ore
te mire pe floriri dhe e nxori doren po priste spo dallonte gje sepse
ishin ne greqi mire po sa ariti ne sektorin e shqiperise ngriti doren
dhe pa qe skishte oren. dhe i thane shoket he mo ku eshte vendi tend.
dhe nastradini tha. "PO JA O KETU JEMI MBI SHQIPERI SE UNE SA E NXORA
DOREN TAK ME VODHEN OREN"
Nastradini dhe hena
Nje nate Nastradinit ju desh te nxjerre uje nga pusi. Mirpo, pa ne
uje henen dhe, menjehere, lidh cengelat ne litar per ta nxjerre. Duke
terhequr me force te madhe, meqe cengeli do te kish ngecur ne nje gur
te pusit, litari u keput dhe Nastradini ra me kembe perpjete; atehere
pa henen ne qiell.
-Allah, qofsh i lavderuar! Vertet me kepute brinjet, po henen s'e lash pa e shpene ne vend - tha.
Nastradini ne burg

Sesi ishte ngaterruar nje
her Nastradini dhe e futen ne burg. Kur erdhi dita qe ta gjykonin,
Nastradini i beri ca shenja me duar kadiut, si per te treguar nje gje
te madhe. Kadiu nuk e zgjati davane dhe i dha te drejt, duke menduar se
Nastradini do t'i jepte ndonje ryshfet te math. Mbaroi gjyqi dhe Kadiu
ju afrua Nastradinin dhe i tha:
-Hajde, tunde ate qe me premtove!
-Une s'te premotva gje, kadi efendi, te thashe se ke koke te madhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nastradini Per Ju
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Humor-
Kėrce tek: