Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Ciljeta ne keshillin kombetare te PD

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Ciljeta ne keshillin kombetare te PD   Sat Feb 06, 2010 10:47 pm


Nuk i ka bėrė ende 25 vjeēe dhe ėshtė mė e reja nė listėn e 100
fituesve nė Kėshillin Kombėtar tė PD-sė. Edhe pse nuk do ta lėrė
skenėn, nuk e mohon qė jeta i ka ndryshuar. Nė kėtė intervistė tregon
gjithēka se si u gjend nė politikė dhe ku synon tė shkojė. Cila ėshtė
njohja me Kryeministrin Berisha, komentet qė i janė bėrė pėr ta
sulmuar, ndėrsa pohon se lidhja e saj 5 vjeēare e dashurisė vazhdon
ende.


Ēiljeta tashmė je nė listėn e 100 anėtarėve fitues tė Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike. Si ndihesh?
Ndihem e vlerėsuar dhe me pėrgjegjėsi.
Pse mendon se tė kanė votuar?
Mua me ka kandiduar Forumi Rinor i Partisė Demokratike duke qenė se
gjithmonė jam angazhuar, gjithmonė kam deklaruar bindjen time hapur pėr
kėtė parti. Besoj mė kanė votuar duke menduar se pėrveē se jam njė
demokrate me bindje tė djathta, pėrfaqėsoj dhe bukur forumin rinor tė
Partisė Demokratike, por dhe pėr faktin se jam njė personazh publik.
Je nė zonėn e fituesve, ku mes tė rinjve ka shumė politikanė me
karrierė. Si e sheh veten mes tyre dhe cilat janė ambiciet e vėrteta nė
politikė?
E shoh qė jam mė e reja mes tyre dhe mė pa pėrvojė nė kėtė fushė se
ato. Edhe pse kam kryer studimet pėr shkenca politike pėrvoja ėshtė ajo
qė tė ndjehesh politikan, megjithatė pėr mua ėshtė privilegj, qė emri
im ėshtė mes tyre. Kjo mė bėn tė ndjehem me pėrgjegjėsi pėr tė qenė e
angazhuar denjėsisht tek kjo parti. Eshtė tepėr herėt tė flas pėr
ambicie, pasi ky ishte vetėm njė hap i parė, dhe pse dėshira ėshtė e
madhe pėr tė vazhduar mė tej.
Mendon realisht se rrjedha e jetės do tė ndryshojė, dhe sa e angazhuar do tė jesh realisht nė politikėn, po muzikė?
Sigurisht qė diēka do ndryshojė. Tani qė mė kanė pėrzgjedhur nė
Kėshillin Kombėtar pėrgjegjėsia ime ėshtė mė e madhe dhe do angazhohem
seriozisht nė politikė, por muzika ėshtė pjesa ime parėsore pėr mua,
madje kjo mė inspiron tė bėj “hite” edhe mė tė bukura qė fansat e mi tė
shtohen, sigurisht edhe demokratė tė rinj do shtohen.
Ndėrkohė qė pritej rezultati i votimit, nė njė nga TV-tė u pėrdor
shprehja “ēiljetizimi i PD-sė”. Si do ta kishe komentuar kėtė shprehje?
Mua mė vjen ēudi pse njė i ri qė hyn nė Kėshillin Kombėtar duhet tė
sulmohet kaq shumė, ndėrkohė qė kanė nė dorė tė tregohen dashamirės
ndaj kėtij fakti megjithatė ēdo njeri ka tė drejtė tė mendojė dhe t’i
pėrdorė si tė dojė. Komentet qė bėjnė pėr mua s’kanė rėndėsi shumė. Pėr
mė tepėr qė ato i pėrdorin pėr tė sulmuar Partinė Demokratike, dhe jo
mua.
Jeni pjesė e PD-sė, po ēfarė mendoni se nuk funksionon si duhet nė kėtė qeverisje qė do tė dėshironit tė ndryshonte?
Besoj se si nė 4-vjeēarin e parė ku janė arritur shumė gjėra dhe nė
kėtė 4 –vjeēar, ku planet dhe projektet e Kryeministrit janė shumė tė
mėdha. Ēdo gjė po funksionon mirė pėr mė shumė unė s’jam aq e informuar
politikisht sa tė mund tė bėj njė kritikė se cfarė nuk funksionon.
Njė nga diskutimet e fundit ka qenė legalizimi i martesave gay, ti je pro apo kundėr?
(qesh)Jam pro, nuk gjykoj askėnd. Ēdokush ka tė drejtė ta bėj jetėn
si do, ndaj dhe quhemi shtet demokratik, qė gjithkush ėshtė i lirė tė
bėjė zgjedhjen qė dėshiron.
I njeh femrat e tjera nė kėtė kėshill tė ri, mund tė pėrmendėsh disa emra?
Sigurisht njoh disa prej tyre si; znj.Juela Meēani, znj.Erla Mėhilli, znj. Mesila Doda, etj.
Duket se Kryetari i rizgjedhur i Kėshillit dhe Kryeministri Berisha
tė ka pėr zemėr. Ke biseduar ndonjėherė dhe ēfarė ju ka thėnė?
Jo, nuk kam biseduar asnjėherė me Kryeministrin Berisha. Kontakti
mė i afėrt ka qenė nėpėr fusha kur kemi pasur thjesht shtrėngime
duarsh. Vlerėsimi qė mė ka bėrė mua mė ka frymėzuar t’i hyj seriozisht
dhe denjėsisht politikės qė tė punoj shumė aq sa dhe kontributi im te
jetė i dobishėm nė kėtė parti dhe ndoshta njė ditė tė ndjehet krenar
pėr mua, kur tė jem pjesė e kėsaj qeverie. Pėr mua ėshtė njė njeri me
zemėr tė madhe, me shpirt luftarak dhe kjo e bėn tė paarritshėm. Kjo
ėshtė njė bindje qė kam pasur dhe e kam pėrforcuar dhe mė shumė kėtė
fushatė, sa herė qė e dėgjoja me kuriozitet fėmije kur fliste, dhe sa
herė e kisha nė krah kur kėndonim “Shqipėria po ndryshon”.
Kthehemi tek muzika, skena… Ēfarė jeni duke realizuar nė kėto
momente, dhe a do tė mund tė ndryshonit stil nė muzikė tani e tutje?
Shumė e kam ndryshuar stilin kėto vite madje dhe kjo vjen si shkak i
moshės qė jam rritur. Stili qė kam ėshtė ai qė mė veēon nga tė tjerat.
Jam duke realizuar dy kėngė tė reja me Flori Mumajesin.
Ndėrkohė ku keni planifikuar ta kaloni ndėrrimin e viteve, dhe ēfarė dhuratash ke pėrgatitur?
Me familjen time ende skam bėrė dhurata, do mendohem e do tė them (qesh).
Mendoni se ky ėshtė shekulli i njerėzve tė bukur, ty personalisht tė janė hapur shumė dyer?
Bukuria ka qenė njė prioritet shekuj me parė, po kjo s’ėshtė
gjithēka. Pėr tė arritur duhet punė dhe investim, sakrificė pėr t’i
merituar dyert e hapura.
Dhe njė pyetje pėr jetėn private, nė fakt nėse do t’u pyesnim pėr statusin tuaj, je “in relationship” apo “single”?
Mua tė shkretės s’mė lėnė “single” asnjėherė(qesh). Vazhdoj tė jem
in relationship prej pesė vjetėve. Tashmė ju e dini, pse pyesni kot…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Ciljeta ne keshillin kombetare te PD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: