Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Akseleratori i CERN thyen te gjithe rekordet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Akseleratori i CERN thyen te gjithe rekordet   Sat Feb 13, 2010 12:18 amPerplasje e grimcave me energjine me te larte te arritur ndonjehere
ne bote jane perftuar ne superakseleratorin Large Hadron Collider (LHC)
te Cern ne Gjeneve.


Behet fjale per rekordin e trete te arritur nga makineria gjigante ne harkun kohor te pak javeve.

Mesa mesohet perplasja ka ndodhur dje mbremje vone me nje energji rekord prej 1.180 miliarde elektronvolt.

Tani
shkencetaret tentojne qe te perftojne perplasje me energji me te larte
per te eksploruar aspekte te panjohura.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Akseleratori i CERN thyen te gjithe rekordet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: