Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Aeroplani A2.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Aeroplani A2.   Sat Feb 13, 2010 12:42 am

Inxhinieret britanike kerkojne te ndertojne nje aeroplan te tille
(figura e meposhtme) i cili vetem per pese ore do te bej linjen
Europe-Australi. Shpejtesia eshte llogaritur te jete 6.400 kilometra
ne ore.
Avjoni ne fjale mban 300 pasagjere dhe do te kete nje
gjatesi prej 143 metra. Si lende djegese do te perdoret Hidrogjeni ne
gjendje te lengshme.
Projekti do te mbeshtetet dhe nga Agjensia e Fluturimeve Hapsinore ESA.
Persa i perket biletes, cmimi i saj arrin ne 4.700 Euro.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Aeroplani A2.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: