Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Si do te mbijetonim pa ushqime te mjaftueshme!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Si do te mbijetonim pa ushqime te mjaftueshme!   Sat Feb 13, 2010 12:52 am

Supozoni se per nje jave do te ndodhte e papritura dhe nuk do te
kishte as energji elektrike, as uje (ne cezme), as benzine apo nafte
per makinat, sikurse rruget do i kishte pushtuar shiu dhe supermarketet
do te shisnin vetem ushqime te mbyllura, pra ushqime industriale si
neper kuti apo vazo si edhe fruta e perime (as ndonje lloj bulmeti,
mishi apo ushqimi tjeter per te cilin duhet frigoriferi), si mendonit
ju se do te jetonit gjate kesaj jave?!
Pra gjate kesaj jave si ne
koherat e lashta, si do te benit te pamunduren per te mbijetuar sa me
mire?! Me se do te laheshin apo pastroheshit?! Si edhe ku do te
gatuanit?! C'fare do te gatuanit?! Me se do te ndricoheshit?! Me se do
te ngroheshit?! Gjithashtu gjate kesaj jave, asnjeri prej jush nuk do
te shkonte dot as ne pune. Me se do ta kalonit kohen e lire gjate kesaj
jave, me se do te merreshit me teper?! Dhe si te me keni thene rreth
eksperiences suaj gjate kesaj jave, kam nje pyetje finale: A e
mendoni sesa pak i vleresojme gjerat e jetes se perditshme qe jane mese
te nevojshme qe ne te bejme nje jete te permbushur, te avancuar e te
kulturuar?!
Po, po pa avancimin e Shkences dhe Teknologjise, as ne
vete s'do te ishim aq te edukuar e te kulturuar sac jemi. Pasi pa drita
p.sh. s'do te kishim mundesi informimi nepermjet televizorit apo
internetit, as muzike s'do te degjonim dot, do ta kishim me te veshtire
te studionim nen drite qirinjsh, etj.!

MIREPRES MENDIMET TUAJA. FALEIMINDERIT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Si do te mbijetonim pa ushqime te mjaftueshme!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: