Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

Berisha gjen golin e parė sezonal, por Arminia humbet Empty
MesazhTitulli: Berisha gjen golin e parė sezonal, por Arminia humbet   Berisha gjen golin e parė sezonal, por Arminia humbet Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 2:36 pm

Berisha gjen golin e parė sezonal, por Arminia humbet 84228773

Bundesliga 2
Sulmuesi prish “agjėrimin” 14-mujor nė kampionatin gjerman
Besart Berisha arrin tė zhbllokohet. Sulmuesi kosovar ka realizuar tė premten nė mbrėmje rrjetėn e parė sezonale me Arminian e Bielefeldit. Gjithsesi, goli i 25-vjeēarit, qė ka zhvilluar 17 ndeshje me pėrfaqėsuesen shqiptare nuk i ka mjaftuar skuadrės sė tij pėr tė marrė rezultat pozitiv pėrballė Unionit tė Berlinit. Nė fakt, tė besuarit e trajnerit Zige janė mposhtur me rezultatin 2-1 nė shtėpi, ndėrsa vazhdojnė tė jenė nė vendin e fundit (tė 18-tėt) nė klasifikimin e Bundesligės 2. Nė minutėn e 63-tė, Berisha rikthehu baraspeshėn, pas avantazhit fillestar tė Unionit tė Berlinit me Peitz, vetėm dy minuta mė parė. Por, shkėndija e tij nuk i ka mjaftuar Arminias. Miqtė gjetėn sėrish rrugėn e rrjetės nė tė 73-tėn me Beniaminan. Sulmuesi shqiptar qėndroi nė fushė gjatė gjithė 90-minutėshit, ndėrkohė qė ėshtė ndėshkuar edhe me karton tė verdhė. Me golin e djeshėm, Besart Berisha i jep fund “agjėrimit” 14-mujor nė kampionatin gjerman. Sulmuesi nuk kishte arritur tė gjente rrugėn e rrjetės nė dhjetė ndeshje gjatė sezonit 2009-2010, kur u rikthye nė Gjermani tek Arminia pas aventurės te danezėt e Horsens. Ky ishte takimi i pestė sezonal, nga dhjetė javė tė zhvilluara, qė Berisha u aktivizua dhe i dyti qė 25-vjeēari e nisi si titullar.