Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

Fitojnė “tė mėdhenjtė”, por jo Siti Empty
MesazhTitulli: Fitojnė “tė mėdhenjtė”, por jo Siti   Fitojnė “tė mėdhenjtė”, por jo Siti Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 3:49 pm

Fitojnė “tė mėdhenjtė”, por jo Siti Angli

Ēelsi mposht Blekbėrnin, Arsenali kalon Uest Hemin, ndėrsa Manēester Siti humbi nė Volverhempton
Ēelsi pėrmbysi rezultatin dhe arriti tė mundte Blekbėrnin, ndėrkohė qė Arsenali gjithashtu mposhti Uest Hemin, por Manēester Siti u mund nga Volvesi. Fulhemi u kthye te fitorja duke mposhtur Uiganin, kurse Evertoni vazhdoi serinė e fitoreve duke mundur minimalisht Stok Sitin. Ēelsi i Karlo Anēelotit u duk nė telashe nė “Ewood Park”, por reagoi mirė dhe fitoi 2 1 duke ruajtur avantazhin prej pesė pikėsh nė krye tė renditjes.
Blekbėrni e nisi mirė ndeshjen kundėr kampionėve tė Anglisė dhe shėnoi golin e epėrsisė pas 21 minutash lojė, kur Benxhani fitoi njė duel ajror me Xhon Terrin dhe shėnoi pas krosit tė El Haxhi Diufit. Por ashtu siē kishte thėnė edhe trajneri Anēeloti para ndeshjes, skuadra e tij do tė dinte si tė reagonte dhe nė fakt arriti tė barazonte para pėrfundimit tė pjesės sė parė me anė tė Nikolas Anelkasė, qė mori njė pasim nga Didiė Drogba. U duk se goli i fitores pėr Ēelsin nuk do tė vinte kurrė, por ishte Branislav Ivanoviē qė shėnoi pas aksionit tė bukur tė Juri Zhirkov.
Presioni - Arsenali vazhdon ta mbajė nėn presion Ēelsin kryesues pasi fitoi 1-0 kundėr Uest Hemit, ndonėse kjo fitore ishte nė dyshim deri nė sekondėn e fundit tė ndeshjes. Arsenali nė pjesėn e parė luajti mirė, por nuk arriti tė shėnonte pėrballė Uest Hemit tė mbledhur mirė nė mbrojtje. Samir Nasri goditi shtyllėn me njė gjuajtje tė fortė nė pjesėn e dytė, ndėrkohė qė Uollkot i shkoi fare pranė golit disa minuta mė vonė. Andrei Arshavin apeloi pėr penallti, por arbitri nuk ishte i njė mendimi me tė. Portieri Robert
Grin bėri disa pritje tė mira para se Aleks Song tė shėnonte golin e fitores pas krosimit tė Gael Klishit kur kishin mbetur edhe dy minuta lojė. Manēester Siti nuk arriti ta merrte veten pas humbjes kundėr Arsenalit javėn qė shkoi dhe u mund 2-1 nga Volvesi nė stadiumin “Molineux”. Emanuel Adebajor, qė ishte titullar, shėnoi me penallti pas njė faulli tė Riēard Sterman ndaj David Silvės. Volvesi barazoi falė Nenad Miljas dhe mė pas shėnoi golin e fitores me Dejv Eduards. Siti tentoi tė barazonte, por Volvesi ruajti epėrsinė dhe mori njė fitore tė ēmuar.
Inspirimi - Dy golat e shėnuar nga Klint Dempsei i dhanė Fulhemit fitoren e dytė nė Premier Ligė kėtė sezon, teksa rimėkėmbja e Uiganit u ndėrpre nga humbja 2-0 nė “Craven Cottage”. Dempsei shėnoi me kokė pas krosimit tė Karlos Salsidos duke i dhėnė Fulhemit epėrsinė nė minutėn e 30-tė, para se tė shėnonte sėrish pas krosimit tė Kris Beird pak para mbarimit tė pjesės sė parė. Stoku pėsoi humbjen e tretė radhazi, ndėrsa Evertoni e ēoi nė pesė numrin e ndeshjeve pa humbje, falė fitores 1 0 nė “Goodison Park”. Skuadrat ishin nė baraspeshė deri nė momentin kur Jakubu Aijegbeni shėnoi nga njė kėnd i pjerrėt. Mė parė ishte Tim Kahill qė kishte goditur shtyllėn.