Age : 44
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Anėtarėsuar : 03/03/2011

Milani nuk ndalet. Kuqezinjtė ‘leksion’ Napolit  Empty
MesazhTitulli: Milani nuk ndalet. Kuqezinjtė ‘leksion’ Napolit    Milani nuk ndalet. Kuqezinjtė ‘leksion’ Napolit  Icon_minitimeThu Mar 03, 2011 10:41 pm

Milani nuk ndalet. Kuqezinjtė ‘leksion’ Napolit  Milanp

Milani dhuron spektakėl dhe i jep njė leksion futbolli Napolit, duke fituar pastėr 3-0 nė ndeshjen e prapambetur tė javės sė 27-tė kampionatit italian. Sukses i rėndėsishėm pėr skuadrėn e drejtuar nga Masimiliano Allegri, qė ka thelluar sėrish nė 5 pikė diferencėn me Interin nė krye tė renditjes nė Seria A.

Milani do tė kontrollonte tė gjithė ndeshjen, duke nisur qė nga minutat e para, ndėrsa nuk do tė arrinte tė shfrytėzonte rastet e paraqitura pėr tė kaluar nė avantazh.

I pafuqishėm pėr tė rrezikuar Napoli, qė do tė ishte i kėnaqur dhe me barazimin nė kėtė sfidė. Pjesa e parė e ndeshjes do tė mbyllej me rrjeta tė paprekura, ndėrsa fati i saj do tė vendosej menjėherė pas rikthimit tė skuadrave nė fushėn e lojės.

Ibrahimovic do tė kalonte Milanin nė avantazh nė minutėn e 49-tė, duke kthyer nė gol njė 11-metėrsh shumė tė kontestuar nga futbollistėt napolitanė. Kuqezinjtė do tė dominonin minutat e mbetura, ndėrsa Alesandre Pato do tė kthehej nė protagonist. Sulmuesi brazilian do tė conte drejt golit tė dytė Boateng, ndėrsa dy minuta mė pas do tė shėnonte njė gol spektakolar, i cili do tė vuloste fitoren 3-0 tė Milanit, i cili ėshtė ngjitur nė kuotėn e 58 pikėve nė vendin e parė.

Humbja nė “San Siro” ka zbritur Napolin nė vendin e tretė me 1 pikė mė pak se Inter.