Age : 44
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Anėtarėsuar : 03/03/2011

Interi shkatėrron Xhenoan, ngec Napoli  Empty
MesazhTitulli: Interi shkatėrron Xhenoan, ngec Napoli    Interi shkatėrron Xhenoan, ngec Napoli  Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 11:01 pm

Interi shkatėrron Xhenoan, ngec Napoli  Shnajder

I ka mjaftuar pjesa e dytė skuadrės sė Interit pėr tė shkatėrruar 5-2 Xhenoan nė ndeshjen e vlefshme pėr javėn e 28 tė Serisė A tė luajtur nė Milano.

Miqtė e mbyllėn pjesėn e parė nė avantazh 1-0 falė golit tė shėnuar nga Palacio nė minutėn e 40. Me nisjen e pjesės sė dytė, Xhenoa ka parė t’i pėrmbyset avantazhi brenda 2 minutave. Pėr zikaltėrit fillimisht barazoi Pacini nė minutėn e 50, pėr tė ardhur tek goli i avantazhit shėnuar nga Eto vetėm 60 sekonda mė vonė, falė edhe pasigurisė sė portierit mik.

Kamerunasi gjen sėrish rrjetėn nė minutėn e 57 duke shenuar golin e dytė pėrsonal nė kėtė sfidė e tė tretin pėr skuadrėn e Interit, qė nuk mjaftohet me kaq, por shėnon sėrish me Pandev nė minutėn e 71 dhe me Nagatomon nė minutėn e 84. Miqtė shėnuan golin e dyte me Bosellin nė sekondat e fundit tė takimit, duke vulosur shifrat nė 5-2 pėr Interin qė mban tė pandryshuar edhe kėtė javė diferencėn me Milanin kryesues qė dje fitoi ndaj Juventusit nė Torino, 0-1.

Ndėrkohė, Napoli humb sėrish terren nė tabelėn e klasifikimit, pasi kėtė javė nė ndeshjen e luajtur nė fushėn e vet, nuk ka shkuar me shumė se njė barazim pa gola me Breshian. Po 0-0 u mbyll edhe Kievo-Parma, ndėrsa Bolonja e Kaljari ndanė nga njė pikė pas barazimit 2-2. Nė ndeshjen e luajtur mė herėt, Sampdoria u mund brenda nė shtėpinė e saj me rezultatin 3-2 nga Cezena. Fiorentina shkatėrroi pastėr 3-0 Katanian ndėrsa Udinezes i mjaftoi njė gol pėr tė marrė 3 pikėshin e radhės ndaj Barit.

Renditja mbahet nga Milani me 61 pikė, ndjekur prej Interit me 56, Napolit 53, Udineze 50 dhe Lacio qė nė mbrėmje luan ndaj Palermos, 48 pikė.