Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

Tomori-Vllaznia 1-0, beratasit fitojnė me 10 lojtare Empty
MesazhTitulli: Tomori-Vllaznia 1-0, beratasit fitojnė me 10 lojtare   Tomori-Vllaznia 1-0, beratasit fitojnė me 10 lojtare Icon_minitimeMon Dec 05, 2011 6:50 pm

Golin vendimtar e shėnoi Endri Bakiu. Shkodranėve u anulohet njė gol. Ēela i Tomorit del me tė kuqe
Tomori-Vllaznia 1-0, beratasit fitojnė me 10 lojtare Tomorri
Tomori mori tri pikė tejet tė rėndėsishme nė fitoren 1-0 kundėr Vllaznisė, nė takimin e zhvilluar nė “Bashkim Sulejmani” tė Kuēovės, edhe pse luajti nga minuta e 72-tė me dhjetė lojtarė pas ndėshkimit me kartonin e dytė tė verdhė tė mbrojtėsit Emiljano Ēela.

Tė mbėshtetur nga njė publik i zjarrtė dhe i madh nė numėr nė stadiumin e Kuēovės (ndodhet rreth 11 km larg Beratit), golin e rėndė tė fitores sė dytė sezonale tė beratasve e shėnoi Endri Bakiu nė minutėn e 56-tė. Pėr sulmuesin 24-vjeēar ky ishte goli i tij i katėrt sezonal nė dhjetė ndeshje tė aktivizuara.

Gjithsesi mė parė Klodian Arbėri me njė roveshjatė tė bukur goditi traun e Vllazniė, ashtu sikundėr pas njė gjuajtje tė Gjinit tė Vllaznisė, portieri i Tomorit, Llani, devijoi topin qė goditi traversėn. Gjini ishte autori i njė tjetėr shtylle.

Gjyqtari Bardhyl Pashaj anuloi edhe dy gola tė Vllaznisė, nė tė 81’ shėnoi Djepaxhia dhe nė tė 85’ Markolaj, ndėrkohė qė trajneri Vata reagoi duke vėnė duart nė kokė.

Vllaznia pėsoi humbjen e dytė rresht nė katėr ndeshje tė drejtuara nga Rudi Vata, duke dėshmuar se pezullimi (katėr mujor) i sulmuesit Xhevair Sukaj do tė shkaktojė njė faturė tė rėndė rezultatesh pėr 9 herė kampionėt e Shqipėrisė.

Pėrfundimisht, shkodranėt pėsuan humbjen e pestė nė 11 javė, duke pasur 14 pikė mė pak se Teuta kryesuese, 28, pikėrisht ndaj skuadrės qė Mirel Josa e mundi 3-1 nė javėn e tretė.