Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shpifje pėr vdekjen time, qė tė anuloja koncertin nė SHBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: Shpifje pėr vdekjen time, qė tė anuloja koncertin nė SHBA   Tue May 31, 2011 8:37 am


Adelina Ismajli, ne SHBA

Adelina Ismajli ishte shtangur kur njė media papritur kishte shpallur
vdekjen e saj. “Ishte njė ndjenjė katastrofale. E kam ndier veten shumė
keq. Vecc meje, keq kėtė gjė e ka pėrjetuar edhe familja ime, tė cilėt
janė traumatizuar nga ky lajm”, thotė Adelina. Kėngėtarja ka shkuar edhe
mė tutje duke thėnė se ka indikacione se kjo thashetheme ka qenė e
ndikuar nga dikush tjetėr. “Thjesht dikush ka dashur qė unė ta anuloj
koncertin nė SHBA, pra nė Amerikė”, ka thėnė kėngėtarja, nė intervistėn e
saj tė parė pas kėtij skandali tė mediave shqiptare. Adelina ėshtė e
kontraktuar me njė kompani avokatėsh nga Zvicra, e cila ia mbron asaj tė
drejtat e imazhit, tė drejtat autoriale dhe e mbron nga shpifjet. “Tani
me kėtė gjė po merret avokati, sepse duhet tė dinė edhe shumica e
artistėve nė Ballkan se kėngėt e mia dhe imazhi mbrohen me patentė tė
ligjeve zvicerane. Nė kėtė rast, avokatėt po punojnė nė mbrojtjen e tė
drejtave tė imazhit”. Kėngėtarja ka thėnė se tashmė i ka dhėnė vetes
pushim pėr rreth njė javė. Ajo ka thėnė se ia ka dhėnė vetes kėtė pushim
pas turneve qė ka mbajtur brenda dhe jashtė vendit. “Ndėrkaq, javėn qė
lamė pas, jam larguar nga New Yorku pėr tė shkuar nė Paris”, ka thene
kengetarja per Express. Ismajli nuk ka dashur tė japė arsyet se pse rri
kaq shumė nė Paris, edhe pse mė parė ajo kishte thėnė se ėshtė nė
studime atje. Kurse sa i pėrket ndonjė projekti tė ri, kėngėtarja ka
thėnė se do tė ketė risi edhe nė karrierėn e saj. “Po, projekti qė ėshtė
duke u bėrė jashtė Kosovės, ka kohė qė ėshtė pėrfunduar, por nuk e kemi
lansuar. Kjo pėr shkakun tim dhe jo pėr shkaqe tė produksionit, sepse
kam disa kėrkesa qė janė tė miat pėr disa vende ku nuk mė ka pėlqyer
vetja dhe qė dua t’i largoj. Kur realizohet ai, nuk kam ide njėherė pėr
njėherė”, ka thėnė Ismajli. Ndėrkaq, nė lidhje me koncertin e saj nė New
York, Adelina ka thėnė se ka qenė njė befasi pėr tė, edhe pse njė
aksident i njė tė riu, ku ai ishte alivanosur, ka bėrė qė ajo tė
merakoset shumė pėr tė. “Shumė e mirė, njė perfekt skenė. Aq mė pak kur
na qė jemi shqiptarė nuk e pėrjetojmė ēdo ditė ndriēimin dhe zėrimin e
skenave tė kėtilla. Kjo normalisht se mė ka dhėnė mė shumė emocione dhe
ka qenė ndjenjė e veēantė”.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shpifje pėr vdekjen time, qė tė anuloja koncertin nė SHBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: