Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 PRAPE SE PRAPE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: PRAPE SE PRAPE   Sun Dec 04, 2011 7:38 pmDhe pse po mė mundon
Prapė se prapė zemra ime ty tė kėrkon
Dhe kur mė bėn tė qaj
Prapė se prapė s’tė vė faj
Edhe pse mė bėn tė vuaj
Prapė se prapė pėr mua s’je i huaj


Dhe nėse mė pėr mua s’mendon
Prapė se prapė shpirti im s’tė harron
Dhe pse natė tė tėra rri pa gjumė
Prapė se prapė tė dua shumė
Dhe nėse s’mė flet mė me gojė
Unė prapė se prapė kurrė se mohoj

Dhe nėse pranė mund tė kesh dikė tjetėr
Dhe nėse s’ka mė vend pėr mua
Njė gjė kuptohet, dhe s’do mėnd
Se unė vetėm ty TĖ DUA.

Edhe pse s’mė sheh mė nė sy
Dhe mendon se po tallem me ty
Dhe s’tė pėlqen mė prania ime
Prapė, si them dot zemrės time

Dhe pse e di mirė, qė s’bėn pėr mua
Prapė mė shumė e mė shumė filloj TĖ TĖ DUA.

As vet se di, ē’po mė ndodh vallė
Se di pse ndjej kaq shumė mallė

Edhe pse loz me ndjenjat e mia
Dhe bėn sikur s’kupton
Se kam nga halli por nga dashuria
"Ē'ti bėj qė ti ekziston"

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
PRAPE SE PRAPE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Poezit Me Te Bukura!!!-
Kėrce tek: