Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Motorola mund tė kėrkoj ndalesėn e shitjes sė iPhoneit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Motorola mund tė kėrkoj ndalesėn e shitjes sė iPhoneit   Sat Dec 10, 2011 9:58 am

Pasi qė mė nė fund humbi nė njė nga kontekstet me Samsung, Apple mori edhe goditjen e dytė. Gjykata gjermane sot morri njė vendim sipas tė cilit tė gjitha pajisjet iPhone pėrveē iPhone 4S, si dhe tė dyja gjeneratat e versioneve 3G tė iPad pa leje pėrdorin patentin e Motorolas nė lidhje me teknologjinė GPRS.
Ky vendim, ia dha Motorolas mundėsinė tė kėrkoj ndalesėn e shitjes sė pajisjeve tė kontestuara nė Gjermani.

iPhone 4S nuk ėshtė i pėrfshirė me kėtė vendim, pėr shkak se nė kohėn e nisjes sė padisė, qė ėshtė prilli i vitit 2011, ai nuk ekzistonte, ndėrsa pritet qė Apple tė parashtroj ankesė nė kėtė vendim.

Detajet rreth kontestit dhe vendimin e gjykatės nė Manhaim mund tė lexoni kėtu.

Nga ana tjetėr, gjykata Franceze refuzoi kėrkesėn e Samsungut pėr ndalesėn e shitjes sė iPhoneit tė ri nė kėtė vend, e qė ishte parashtruar pėr shkak tė gjoja pėrdorimit tė paautorizuar tė patentės.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Motorola mund tė kėrkoj ndalesėn e shitjes sė iPhoneit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: