Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Bode: Nuk ka shpėrblim pėr pensionistėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Bode: Nuk ka shpėrblim pėr pensionistėt   Mon Dec 12, 2011 8:29 pm

Pensionistėt nuk do tė marrin shpėrblim kėtė fundvit. Ministri i Financave, Ridvan Bode, konfirmoi sot se pėr kėtė kategori ėshtė bėrė shtesė nė pensione dhe nuk ėshtė parashikuar shpėrblim, ndėrsa pohoi se, administrata do tė shpėrblehet me 10 mijė lekė.

Shefi i Financave theksoi se, amnistia fiskale, megjithėse nuk u realizua me sukes, pėrfundon nė fund tė Dhjetorit nga ku parashikohet tė falen rreth 40 miliardė lekė. Bode, theksoi gjithashtu se, Qeveria do tė ruajė deficitin prej 3% dhe nivelin aktual tė borxhit.

Burimi: Scan-tv

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Bode: Nuk ka shpėrblim pėr pensionistėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Ekonomi-
Kėrce tek: