Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 25 vjecarja me sindromen e femijes se perjetshme: Do te mbetet pergjithmone 12 vjec

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: 25 vjecarja me sindromen e femijes se perjetshme: Do te mbetet pergjithmone 12 vjec   Tue Jan 10, 2012 2:25 pm

Kate Quinn ka nje sindrome te rralle, ku sipas Daily Mail, 25 vjecarja angleze thjesht nuk do te zhvillohet kurre, nuk do te kete kurre nje cikel menstrual, nuk ka blere kurre recipeta, sepse nuk ka patur kurre nevoje.

Per vite me rradhe, e ka mbajtur te fshehur, duke e krahasuar veten e saj me nje perbindesh, por vetem pasi ka kuptuar qe eshte thjesh e semure , u mbeshtet tek mjeket per te gjetur nje kurim.
Vetem dy vjet me pare Kate zbulon se, ishte e prekur nga sindroma e rralle. Nuk ka kaluar kurre pubertetin, nuk ka perjetuar kurre menstruacionet, nuk ka mbajtur recipeta, sic e permendem me siper, por jo vetem; nuk ka qene asnjehere me e gjate se 1.50 metra, kjo do te thote qe ajo ka fizikun e nje dymbedhjete vjecare.

“Nuk do te gjej kurre dashurine derisa une s’do te jem nje grua e vertete”, shpjegon ajo per gazeten, nuk ka mundur kurre te regjistrohet ne nje kurs universitar, ose te gjeje nje pune, edhe pse eshte gjithmone ne spital per nderhyrjet kirurgjikale te vazhdueshme.
Sipas mjekeve, mungesa e rritjes do te jete nje “efekt anesor” i crregullimit te saj, sigurisht jo i justifikueshem, por nuk eshte e qarte pse hormonet e saj jane shume mbrapa.
Burimi: InfoAlbania

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
25 vjecarja me sindromen e femijes se perjetshme: Do te mbetet pergjithmone 12 vjec
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: