Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Kėngėtarja Arta Bajrami: Sė shpejti, mama?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Kėngėtarja Arta Bajrami: Sė shpejti, mama?   Tue Dec 22, 2009 4:49 amAjo, ėshtė njėra prej kėngėtarėve,
qė nuk ka pushuar gjatė kėtyre viteve. Ēdo vit me
nga njė album! Ēdo vit me disa spote publicitare! Kjo
ėshtė Arta Bajrami, e cila nė njė intervistė
thotė se punon shumė, ndėrkaq shprehet, se edhe nė
jetėn e saj bashkėshortore, ėshtė shumė e
lumtur. E porsamartuar me Xhimi-in, Arta thotė, se nuk i dihet,
dhe sė shpejti ajo edhe mund tė bėhet mama...

Sapo jeni martuar...Si po ju duket jeta nė ēift?

Shumė
mirė, ėshtė diēka ndryshe, ėshtė
komplet jetė e re dhe unė po ndihem shumė, shumė
mirė. Kam pėrkrahjen e burrit tim, e ēka
ėshtė ma kryesorja, e kam dashurinė e tij qė me
ngroh dhe me bėn tė lumtur.

A keni planifikuar tė
keni ndonjė fėmijė sė shpejti, apo mendoni se ka
kohė pėr kėtė?

Sigurisht njeriu martohet,
pra edhe tė krijojė familje, ēdo gjė shkon me
kohė. Unė vendimet e mia nė jetė i marr me
kohė, kėshtu qė prisni edhe pak, kurrė s'i dihet...


Ndėrkohė,
gjatė kėtij viti ka pasur edhe risi nga ana juaj. Keni hedhur
nė treg album dhe keni realizuar disa video...Ēfarė
mund tė na thoni pėr kėto?

Ka qenė njė
vit me shumė risi nė jetėn time. Vit i shpejtė!
Sė pari, vit me, mė sė shumti koncerte nė
diasporė, vit qė e njoha Xhimin tim, gjė qė
bėri qė edhe mė shumė tė jem nė Gjermani.
Nė Prishtinė, kam ardhur vetėm qė tė jem
mė shumė prezent nė studion Arba$ound, pėr
punėn e albumit tim tė ri, dhe mund tė them qė
Arbasi, vėllai, ka punuar intensivisht nė album.

Sa ka ndikuar jeta private nė punė?

Nuk
kam dashur qė tė ndikojė, jeta ime private nė hovin
e punės time. Ia kam caktuar vetės detyrat qė mė
duhet t'i kryej. Albumi "De LUXE" ka dalė shumė i
suksesshėm, e edhe njėherė, u dėshmua puna e Don
Arbas, dhe mua mė duhet patjetėr, qė t'i realizoj
tė paktėn tre klipe pėr njė album, sepse
kėngėt janė tė gjitha hite - siē edhe kam
vepruar me albumin e parafundit.

Zakonisht bashkėpunoni me
Don Arbas... Si ėshtė tė bashkėpunosh me
vėllanė nė karrierė?

Ku ka mė
mirė? Jam shumė me fat qė e kam vėlla. Por, edhe
qė punoj me njė producent profesionist, siē
ėshtė Don Arbas. Arbasi ėshtė shumė strikt
nė punė! Kėrkon maksimumin nga kėngėtari, dhe
ēka me pėlqen te ai, ėshtė qė nuk pranon
tė punojė me kėngėtarė, qė s'kanė
talent ose zė pėr muzikė. Nuk ėshtė, qė
vetėm t'u marrė paratė, dhe a ka sukses ai person, ose
jo s'ka rėndėsi! Jo, sepse ai i kushton shumė
rėndėsi, njė instrumentali, pra punės se tij, dhe
dėshiron qė atė instrumental ta kompletojė
kėngėtari me potencialin e tij. Atėherė aty
ėshtė ēelėsi kryesor i asaj kėnge, qė
tė bėhet hit.

A do tė kėtė befasi nga Arta, kėtė fundvit?

Po,
sigurisht qė do tė ketė. Unė punoj shumė, dhe
punoj pėr afate mė tė gjata. Edhe nėse dua
ndonjėherė tė pushoj pak, fansat e mi, pra, publiku im,
nuk mė lė. Kėrkojnė kėngė tė reja,
dhe kjo ėshtė arsyeja dhe motivi pėr punėn time.
Pra, e dua shumė publikun tim!...

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Kėngėtarja Arta Bajrami: Sė shpejti, mama?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: