Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Saranda

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Saranda   Wed Jan 06, 2010 1:30 am
Saranda ėshtė qytet nė Shqipėrinė jugore i
vendosur ne bregun e detit Jon perballe ishullit te njohur grek te
Korfuzit. Eshte i vendosur ne nje shpat mali.


Saranda
ėshtė qytet nė Shqipėrinė jugore i vendosur ne bregun e detit Jon
perballe ishullit te njohur grek te Korfuzit. Eshte i vendosur ne nje
shpat mali.


Histori

Pėr herė tė parė emri i Sarandės pėrmendet nė
vitin... Saranda ėshtė qytet nė jug tė Shqiperisė, e vendosur nė
bregdetin jonian, pėrballė ishujve tė Korfuzit. Emri Saranda vjen nga
njė manastir i hershėm kristian qė i kushtohet Dyzet Shenjtėve (Įgii
Sarįnda nė greqisht) (Santi Quaranta nė italisht).


Transporti

Saranda ndodhet rreth 300 km larg Tiranės,
kryeqytetit tė Shqipėrisė. Pėrkohėsisht mjeti i vetėm i udhėtimit pėr
nė Sarandė janė automjetet. Transporti detar i Sarnadės e lidh qytetin
vetėm me qytetet greke tė Korfuzit dhe Igumenicės. Ėshtė projektuar
ndėrtimi i aeroportit tė qytetit nė fshatin Vrion, 1 km larg tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Saranda
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Kultura dhe Historia :: Qytetet Shqiptare-
Kėrce tek: