Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Kamela, kengetarja qe lindi nga “Ethet e se Premtes”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Kamela, kengetarja qe lindi nga “Ethet e se Premtes”   Sat Jan 09, 2010 11:21 pmTakimin e pare me muziken Kamela e
la ne klase te pare. Atehere ajo nisi te marre mesime pianoje, por me
kalimin e viteve nisi te shfaqej ne festivalet e femijeve, tashme si
kengetare.


Ne vitin 2004, u shenua edhe nje nga pikat e saj te ktheses. Ishte koha
e spektaklit “Ethet e se premtes mbrema”. Kamela Islami u dallua atje
si nje nga zerat me origjinale. Me pas do te fillonte bashkepunimi me
Top Channel ne nje seri projektesh. Kamela Islami po vazhdon nderkohe
te perfeksionoje zerin e saj duke studiuar per kanto ne Akademine e
Arteve.

Por muzika klasike eshte vetem njera ane. Ne nje dite
te mbushur me muzike ate e gjen ne baret e muzikes live ne kryeqytet
apo neper aktivitete ku kerkohet nje performance e larte. Nje nga
bashkepuntoret e Kameles, kompozitori Kristi Popa, flet per aftesite e
kengetares dhe se sa e veshtire eshte te krijosh nje kenge per te. “Kam
vene re qe nuk eshte e thjeshte te shkruash per Kamelen sepse eshte ze
specifik qe nuk ngjitet me cdo lloj kenge, cka do te thote qe ka nje
ndertim profesional shume te admirueshem”, thote Kristi. Por ka dicka
tjeter pervec aftesise natyrale te kesaj kengetareje qe cmohet nga
kompozitori i saj.

“Une Kamelen e kam njohur fale merites se
publikimit qe i ka bere Top Media qe gjej rastin ta falenderoj si
profesionist, pasi ka afruar ne staf kengetare dhe instrumentiste me
vlera dhe perpiqet t’i mbaje ne kontrollin profesional te duhur”, shton
Kristi. Krahas talentit, pasionit dhe studimit, Kamela gjen edhe kohe
te lire per t’ju perkushtuar miqve. Nje dite e saj pasi kryen detyrimin
ne Akademine e Arteve, vazhdon me nje kafe ne pranine e mikeshes me te
afert si ne skene ashtu edhe jashte saj, Xhoin.

“Kamela eshte
njeri shume i lirshem, pa komplekse, eshte komfort, te jep qetesine.
Eshte shume e talentuar dhe per mua nje person tek i cili mund te mesoj
shume gjera. E kam shoqe shume te mire”, thekson Xhoi. Pas komentesh
miqesore, dhe nje paraditeje mes miqsh, rikthehet perseri ajo, Kamela e
punes se palodhur dhe angazhimeve te vazhdueshme. Gjithmone me muzike,
gjithmone per muziken.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Kamela, kengetarja qe lindi nga “Ethet e se Premtes”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: