Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Ne nje fshat te Ukraines jetojne 58 binjake

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ares
Ares
Ares


Male
Postime : 424
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Rugve
Anėtarėsuar : 04/10/2007

MesazhTitulli: Ne nje fshat te Ukraines jetojne 58 binjake   Mon Jan 11, 2010 2:38 pm

Nė perėndim tė Ukrainės ndodhet
fshati Velikaya Kopanya, i njohur pėr legjenda dhe anekdota popullore
por mė se shumti me fėmijė binjakė pasi nė kėtė vend jetojnė jo mė pak
se 58 binjakė.


Fenomeni i binjakėve vėrehet mė se
shumti te fėmijėt, sepse banorėt mė tė vjetėr binjakė kanė ikur nga
fshati nė kėrkim tė njė jete mė tė mirė. Nė Velikaya Kopanya jetojnė
4.000 banorė, ndėrsa deri mė tani nuk ėshtė dėshmuar shkencėrisht se
pėrse lindin aq shumė binjakė nė kėtė fshat.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ne nje fshat te Ukraines jetojne 58 binjake
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: