Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Pijet energjike: Duhen etiketuar rreziqet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Pijet energjike: Duhen etiketuar rreziqet   Tue Jan 17, 2012 9:42 pm

Pijet energjike duhet tė jenė tė pajisura me etiketime tė cilat do tė mund tė pėrshkruajnė rrezikun qė hasim ndaj shėndetit si rrjedhojė e konsumimit tė tyre.Siē raportohet pėr agjencinė e lajmeve NOA.al, konsumi i tyre duhet tė jetė i rezervuar vetėm pėr personat qė konsiderohen mazhorenė.Ėshtė njė apel, i cili vjen nga organizata e mjekėve australianė, tė cilėt kanė publikuar ankesėn e tyre nė njė artikull, nė revistėn “Australian Medical Association”, ku kanė pėrshkruar rreziqet qė mund tė hasim nga konsumimi i pijeve energjike.Krahas simptomave tė lehta qė janė hasur dhe mė shpesh si ankthi apo problemet me stomakun, nė disa raste janė verifikuar konvulsione dhe halucinacione qė kanė ardhur pikėrisht nga pėrdorimi i pijeve me pėrmbajtje kafeine.
Burimi: noa

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Pijet energjike: Duhen etiketuar rreziqet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: