Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Pozoi nudo, s’mund tė rikthehet nė shtėpi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Pozoi nudo, s’mund tė rikthehet nė shtėpi   Thu Jan 19, 2012 6:25 pm

Pozimi nudo pėr njė revistė franceze i kushtoi “dėbimin” nga atdheu i saj, aktores iraniane, Golshifteh Farahani.

Farahani, qė aktualisht ndodhet nė Francė, nuk do tė mund tė rikthehet nė shtėpinė e saj nė Teheran pėr shkak se autoritetet ia kanė ndaluar atė pėr “sjellje tė pahijshme dhe nė kundėrshtim me ligjin islamik”, sheriatin.

Aktorja 28-vjecare, pozoi nudo pėr revistėn franceze, “Madame Figaro” nė shenjė proteste kundėr censurės qė vendos ligji islamik nė vendlindjen e saj, censurė qė mė sė shumti prek kinemanė, pikėrisht nė kohėn kur kinemaja iraniane po njihet botėrisht, pas fitimit tė “Golden Globe” nga filmi iranian, “A Separation”, i regjisorit Asghar /tch

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Pozoi nudo, s’mund tė rikthehet nė shtėpi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: