Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Voskopoja josh turistet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Voskopoja josh turistet   Mon Jan 23, 2012 10:52 pm

Edhe kur temperaturat shėnojnė minus 25 grade celsius, turistet ne Voskopojė sa vijnė e shtohen. Prania e disa pistave te skive e ka shndėrruar kėtė fshat ne njė zonat me te preferuara te Korēės gjate dimrit.
Kuzhina tradicionale e me ushqime bio ėshtė njė tjetėr arsye qe i nxit turistet te marrin serish rrugėn drejt Voskopojės. Gjate dimrit ne lokale gatimet me te preferuara mbeten mishi i pjekur, lakrori dhe turshitė. Pyjet janė vendi i duhur edhe pėr te apasionuarit pas gjuetisė. Ēifti Nepravishta nga Tirana ka blere njė shtėpi ne Voskopojė, ku kalon pjesėn me te madhe te vitit. Voskopoja ėshtė rreth 20 km larg Korēes. Edhe pse dėbora shkon ne rreth 50 cm, ndėrhyrja e borėpastrueseve ka bere qe rruga te jete e kalueshme madje pa zinxhirė./vizion+/

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Voskopoja josh turistet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: