Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Fahrradi FFX, njė Ferrari me… pedale! Ja biēikleta mė e shtrenjtė nė botė (video dhe foto)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Fahrradi FFX, njė Ferrari me… pedale! Ja biēikleta mė e shtrenjtė nė botė (video dhe foto)   Sun May 20, 2012 9:31 pm


Ferrari ka krijuar disa nga makinat mė tė bukura nė botė. Ky ėshtė njė fakt i padiskutueshėm, qė nuk pėrmban pikė dyshimi. Por gjithsesi, blerėsit e sė ardhmes, tė cilėt kėrkojnė njė super makinė tė gjelbėr, duhet ta hedhin tjetėrkund vėshtrimin.
Zgjidhjen e dha dizajnuesi australian Hannes Langwelde, i cili prezantoi modelin e ri Fahrradi Farfalla FFX. Ky model ka stilin e Ferrarit, por njė motor krejt tė gjelbėr. Fjala “Fahrradi” nė gjermanisht do tė thotė “biēikletė”, ndėrsa “Farfalla” nė italisht do tė thotė “flutur”! Pėr tė qenė mė konkretė, bėhet fjalė pėr biēikletėn mė tė shtrenjtė nė botė, me 11 marshe, lėvizje me pedale dhe shpejtėsi qė nuk i kalon 20km/orė.
Pėr t’u ndėrtuar kjo biēikletė kaq e veēantė Ferrari, u desh plot njė vit dhe shumė prova, derisa tė merrte formėn pėrfundimtare. keni ndėrmend ta blini, ju informojmė se ėshtė nė shitje, nė ēmimin e arsyeshėm prej 1.6 milion dollarėve!!!


Hidhini njė sy videos tė mėposhtme.


____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Fahrradi FFX, njė Ferrari me… pedale! Ja biēikleta mė e shtrenjtė nė botė (video dhe foto)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: